Tesla wypuszcza GigaBier, piwo inspirowane Cybertruckiem

1 kwietnia 2023 19:41
Tesla wypuszcza GigaBier, piwo inspirowane Cybertruckiem фото

Próbując zwrócić uwagę na swój znak firmowy, Tesla stosuje nietrywialne sposoby, takie jak wypuszczanie niezwykłych pamiątek. Krótkie czerwone spodenki, gwizdek w kształcie pickupa Cybertruck czy tequila w designerskiej butelce to tylko niektóre przykłady.

Obecnie firma oferuje dorosłym klientom zestawy trzech butelek piwa o pojemności 0,33 litra za 90 euro.

Spieniony napój, przygotowany przez niemieckich specjalistów zgodnie z 500-letnią tradycją i dystrybuowany przez BrouwUnie, zamknięty jest w butelkach z ciemnego szkła, które otrzymały swój niezwykły kształt w duchu tego samego pickupa Cybertruck. Napis „Giga” na butelkach jest podświetlany. Zawartość jest warzona w Berlinie z ekskluzywnej odmiany chmielu Cyberhops i powinna zadowolić koneserów smaku nutami cytrusów, bergamotki i słodkich owoców. Piwo z limitowanej edycji oferowane jest w zestawach upominkowych składających się z trzech butelek w cenie prawie 90 euro.

GigaBier

Elon Musk obiecał uruchomić produkcję takiego napoju w Niemczech już w październiku 2021 roku, kiedy otwierał przedsiębiorstwo w okolicach Berlina. W 2018 roku pomysł wypuszczenia markowej tequili przydał się miliarderowi, gdy 1 kwietnia próbował zrobić psikusa publiczności sieci społecznościowych, inscenizując swoją reakcję na rzekome bankructwo Tesli. Napój alkoholowy pojawił się dopiero w 2020 roku i został natychmiast wyprzedany w cenie 250 dolarów za butelkę. W przypadku piwa markowego zainteresowanie kolekcjonerów z pewnością będzie nie mniejsze.


Podobne wiadomości: