Co to jest Bubble Tea: jak zrobić niezwykłą herbatę marshmallow

22 marca 2023 01:15
Co to jest Bubble Tea: jak zrobić niezwykłą herbatę marshmallow фото

Herbata bąbelkowa (znana również jako herbata marshmallow) to napój wynaleziony na Tajwanie w latach 80. Składa się z bazy herbaty (czarnej, zielonej, owocowej - w zasadzie twojej ulubionej) zmieszanej z mlekiem lub syropami owocowymi, a także zawiera małe kulki skrobi z tapioki, które mają ciągnącą się konsystencję.

Zwykle herbatę bąbelkową podaje się w wysokich szklankach z szerokimi rurkami. Napój ten jest bardzo popularny w wielu krajach, zwłaszcza w Azji i Ameryce Północnej.

Przepis na herbatę bąbelkową

Nie trzeba iść do modnej kawiarni, aby spróbować niezwykłego drinka, dzięki czemu w domu wcale nie jest to trudne.

Składniki:

  • 2 torebki herbaty (czarnej, zielonej lub owocowej)
  • 1/2 szklanki tapioki
  • 1/4 szklanki brązowego cukru
  • 1/4 szklanki syropu (owocowego lub waniliowego)
  • 1 szklanka mleka
  • lód

Krok 1: Przygotuj tapiokę

W dużym garnku podgrzej wodę do wrzenia. Dodaj tapiokę i gotuj na średnim ogniu przez 15 minut, od czasu do czasu mieszając, aby kulki się nie skleiły. Odcedź tapiokę w durszlaku i opłucz pod zimną wodą, aby usunąć nadmiar skrobi.

Krok 2: Zrób herbatę

Zaparz 2 torebki ulubionej herbaty. Dodać brązowy cukier i mieszać do całkowitego rozpuszczenia. Po ostudzeniu herbaty wymieszaj mleko i syrop w dużej szklance, dodaj zaparzoną herbatę i zamieszaj. Na koniec dodaj lód i tapiokę. Chwyć słomkę i ciesz się.

Pamiętaj, że przepis na herbatę bąbelkową może się różnić w zależności od preferencji i różnic regionalnych, więc możesz eksperymentować ze składnikami i proporcjami, aby stworzyć idealny napój o narodowym smaku.

Co to jest tapioka

Tapioka wykorzystywana w herbacie bąbelkowej jest źródłem skrobi pozyskiwanej z korzeni manioku, który uprawia się w Ameryce Południowej i innych tropikalnych regionach świata. Ponadto perły tapioki są bezglutenowe, więc herbata bąbelkowa może być napojem bezglutenowym, jeśli stosuje się składniki bezglutenowe. Może być stosowany jako zamiennik mąki lub jako zagęstnik do zup i sosów.


Podobne wiadomości: