Jak położyć telefon na stole: ekranem do dołu lub ekranem do góry

1 marca 2023 15:55
Jak położyć telefon na stole: ekranem do dołu lub ekranem do góry фото

Wyjąłeś telefon z kieszeni lub torby i teraz chcesz położyć go na stole. Jak to zrobić: ekran w górę lub w dół? Okazuje się, że położenie telefonu na stole może wpływać na jego działanie.

Najczęściej gadżet umieszcza się ekranem do góry, aby widzieć wszystkie alerty i komunikaty, które pojawiają się jednocześnie. Jednak, niestety, niewiele osób wie, że lepiej odwrócić telefon i trzymać go ekranem do dołu.

Okazuje się, że dobrze jest odłożyć smartfon ekranem w dół – wyrobić w sobie taki pożyteczny nawyk. Przyjrzyjmy się, dlaczego ważne jest, aby odłożyć telefon ekranem do dołu.

Przegrzanie telefonu

Smartfony należy kłaść ekranem do dołu, aby uniknąć ryzyka przegrzania. Ponieważ bateria telefonu komórkowego znajduje się pod osłoną urządzenia, położenie gadżetu stroną do góry spowoduje, że bateria będzie miała bezpośredni kontakt z prostym wspornikiem i nie będzie miejsca na wentylację. Należy zachować czujność i zwracać uwagę na temperaturę akumulatora, aby go nie uszkodzić. Jeśli bateria się przegrzeje, może to wpłynąć na jej jakość i spowodować awarię smartfona.

Integralność kamery

Telefon komórkowy należy kłaść ekranem do dołu, aby uniknąć zarysowania obiektywu kamery. Warto zauważyć, że etui ochronne nie uchroni Cię przed tym, natomiast ekran można zabezpieczyć folią ochronną lub szkłem.


Podobne wiadomości: