PMC «Redan» jest już w Warszawie

28 lutego 2023 18:30
PMC «Redan» jest już w Warszawie фото

Dla porównania: PMC „Redan” nie ma nic wspólnego ze strukturami paramilitarnymi, to nowa subkultura młodzieżowa wywodząca się z Federacji Rosyjskiej, inspirowana japońską mangą „Hunter x Hunter” o grupie przestępczej Redan.

Zwolennicy tego ruchu sprzeciwiają się kibicom, skinheadom i migrantom. Uczestnicy ruchu znajdują swój cel i urządzają masowe walki w centrach handlowych. Wyróżniają się ubraniami w paski w postaci białego pająka z numerem 4. Przypisuje się im okrucieństwo i agresywność.

PMC „Redan” zyskało wirusową popularność pod koniec lutego – po wiadomościach o aresztowaniach setek nastolatków z „Redana” w Rosji. Według policji aresztowania te miały związek albo z udziałem młodych ludzi w masowych walkach, albo z ich planami zorganizowania takich walk na podstawie konfliktów z innymi subkulturami.

Podobno ruch pojawił się także w Warszawie – w telegramie pojawił się odpowiedni kanał. Publikują nawoływania do przemocy, ustalają czas i miejsce „zgromadzeń”, publikują zdjęcia i filmy rzekomo zrobione na takich spotkaniach, publikują memy poświęcone PMC Redan i cieszą się ze wzmianki o kanale w materiałach informacyjnych na Tiktoku.

„Obalamy Dudę i bierzemy Polskę pod naszą kontrolę!!!” – czyta jeden z wpisów kanału (miejmy nadzieję, ironiczny).

Radzimy rodzicom, aby zwracali uwagę na garderobę swoich dzieci na rysunek białego pająka.


Podobne wiadomości: