Co jeszcze można myć w zmywarce oprócz naczyń

22 lutego 2023 22:07
Co jeszcze można myć w zmywarce oprócz naczyń фото

Myślisz, że nowoczesne zmywarki służą tylko do mycia naczyń, sztućców, garnków i patelni? Pomyśl jeszcze raz, bo tak naprawdę to urządzenie gospodarstwa domowego jest w stanie zmyć wiele rzeczy z brudu i kurzu, które mogą nawet nie być związane z kuchnią.

Grzebienie

Grzebień to prawdziwa przystań dla bakterii. Naukowcy z University of Arizona już dawno odkryli, że każdy centymetr kwadratowy regularnie używanego grzebienia zawiera około 540 kolonii bakterii. Dla porównania, umywalka w łazience ma średnio 420 kolonii bakteryjnych na cm². Oznacza to, że żaden grzebień nie zostanie uszkodzony podczas regularnego czyszczenia.

Na początek będziesz musiał ręcznie oczyścić go z włosów, a resztę pracy możesz powierzyć zmywarce. Dotyczy to tylko plastikowych grzebieni i grzebieni, inne mogą stać się bezużyteczne po takim praniu.

Gumowe buty

Buty gumowe powodują, że stopy pocą się bardziej niż jakiekolwiek inne obuwie, ale są najłatwiejsze do wyprania. Wystarczy wyciągnąć z nich wkładki i włożyć buty do zmywarki. Duże kozaki najlepiej układać poziomo, natomiast mniejsze można układać do góry nogami. Jeśli na butach jest brud, wskazane jest wcześniejsze umycie go.

Zwykłe klapki wykonane są z gumy, gumy i materiałów polimerowych, a także można je bezpiecznie myć w zmywarce. Pamiętaj, aby przymocować parę do górnego kosza zmywarki, aby nie zostały wyrzucone przez ramiona spryskujące.

Zabawki dla dzieci

Większość zabawek dla małych dzieci jest wykonana z plastiku i doskonale nadaje się do zmywarek. Ręczne mycie kilku klocków Lego może być dość uciążliwe, dużo prościej jest włożyć je wszystkie do siatkowego woreczka do delikatnego prania i postawić na górnym koszu zmywarki.

Pęsety i cążki do paznokci

Kawałki skóry stopniowo gromadzą się na pęsetach, cążkach do paznokci i innych narzędziach do manicure, więc okresowe czyszczenie w schowku na sztućce nie będzie zbyteczne. Większość pęset i przecinaków do drutu jest wykonana ze stali nierdzewnej, więc nie ma powodu, aby nie myć ich w zmywarce.

Towary dla zwierząt

Powinieneś sprawdzić etykiety, aby się upewnić, ale najprawdopodobniej zabawki i miski Twojego zwierzaka można bezpiecznie myć w zmywarce. Wiele zmywarek ma tryb „podwyższonej higieny” lub „dezynfekcji”, który będzie preferowany w tym scenariuszu. Jeśli nie ma takiego trybu, musisz ustawić najwyższą temperaturę wody (od 60 ° C i więcej).

Półki w lodówce

Na półkach w lodówce z czasem nieuchronnie pojawiają się zanieczyszczenia z powodu rozlanych płynów i przylegających okruchów. Na szczęście, jeśli masz zmywarkę, mycie ich ręcznie nie jest konieczne.


Podobne wiadomości: