Jak szybko znaleźć krawędź taśmy samoprzylepnej: życiowe hacki

14 lutego 2023 23:52
Jak szybko znaleźć krawędź taśmy samoprzylepnej: życiowe hacki фото

Z pewnością wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego problemu, gdy nie można znaleźć krawędzi taśmy samoprzylepnej.

Taśma jest tak cienka i lepka, że ​​linia cięcia na niej jest często niemożliwa do wykrycia. W takich sytuacjach bardzo trudno jest się nie denerwować. Dziś zdradzę Ci kilka prostych sposobów, które pozwolą Ci na zawsze zapomnieć o takim problemie.

Pisak

Wszystko, czego potrzebujesz, to wziąć czarny flamaster, możesz brązowieć. Następnie musisz narysować powierzchnię taśmy samoprzylepnej. Stawy znajdziesz natychmiast. W końcu się ściemni.

Mąka

Do drugiej metody będziesz potrzebować mąki, pokruszonej kredy lub sody. Wlej trochę mąki do małej miski. Zanurz palec w mące i przejedź nim po bułce. Krawędź taśmy samoprzylepnej widać wzdłuż białej linii - jest to nagromadzona mąka na styku.

Wniosek

W każdym domu na pewno znajdzie się taśma klejąca. Ten atrybut jest po prostu niezbędny w gospodarce, ponieważ pełnią one wiele przydatnych funkcji. Czasami zdarza się, że końcówka taśmy samoprzylepnej jest po prostu niemożliwa do znalezienia dotykiem. W tej sytuacji nie musisz się denerwować na próżno, skorzystaj ze sprawdzonych lifehacków, o których była mowa w artykule.

Lub staraj się nie zgubić końca taśmy samoprzylepnej, mocując na końcu mały przedmiot, na przykład może to być mała moneta, spinacz do papieru, kawałek tektury, lub zaginamy wolny koniec na pół, aby wystaje nieco ponad powierzchnię taśmy samoprzylepnej.


Podobne wiadomości: