Bardzo nieoczekiwany sposób na pozbycie się płytki nazębnej z filiżanek

1 lutego 2023 23:38
Bardzo nieoczekiwany sposób na pozbycie się płytki nazębnej z filiżanek фото

Miłośnicy czystości, którzy zbierają się w mediach społecznościowych w grupie brytyjskiej ekspertki od czyszczenia, pani Hinch, podzielili się niezwykłym sposobem na usunięcie plam z herbaty z filiżanek bez użycia ostrych chemikaliów.

Istnieją dwa rodzaje plam, które można znaleźć na filiżankach do herbaty. Po pierwsze, są to tylko powierzchniowe plamy, które pozostają na filiżance, gdy herbata ostygnie, a filiżanka nie została wystarczająco dokładnie umyta. Im dłużej plama pozostaje na kubku, tym staje się większa i tym bardziej nieestetycznie wygląda. Nawet zmywarka nie jest w stanie usunąć tych śladów po herbacie.

Plamy typu 2 wyglądają gorzej i nie są spowodowane złym zmywaniem naczyń. Szczególnie często takie plamy pojawiają się na porcelanowych filiżankach. Ten rodzaj plamy po herbacie pojawia się, gdy powierzchnia filiżanki jest porysowana, prawdopodobnie łyżeczką, od lat użytkowania. Po zarysowaniu powierzchnia porcelany staje się porowata, a garbniki znajdujące się w herbacie z czasem przyklejają się do niej, co utrudnia zmywanie.

Jak i jak czyścić ślady herbaty

Zdaniem wielu fanów pani Hinch wystarczy jedna tabletka do protezy rozpuszczona w szklance wody.

Musisz dodać tabletkę do wrzącej wody i wlać ten roztwór do filiżanki. Po kilku minutach kubek oczyści się. W ten sposób można wyczyścić kilka filiżanek.

Niektórzy miłośnicy czystości zalecają moczenie kilku filiżanek naraz w roztworze z tabletką do protezy (litr wody na jedną tabletkę) przez noc. W takim przypadku zaleca się, aby nie wlewać roztworu, ale wlać go do plastikowej butelki i użyć ponownie.

W ten sam sposób możesz wyczyścić płytkę nazębną i łyżki.

Jeśli z jakiegoś powodu metoda z tabletką do czyszczenia protez nie jest dla Ciebie odpowiednia, użyj sody oczyszczonej i wrzącej wody. Sodę oczyszczoną można również wymieszać z kwaskiem cytrynowym, rozpuścić w gorącej wodzie i pozostawić kubki w tym roztworze na 30 minut, a następnie dobrze spłukać czystą wodą.


Podobne wiadomości: