Sąd zezwolił na picie alkoholu nad Wisłą w ​​Warszawie

26 stycznia 2023 13:51
Sąd zezwolił na picie alkoholu nad Wisłą w ​​Warszawie фото

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) zezwolił na picie alkoholu na Bulwarach Wiślanych w Warszawie, informuje gazeta.pl.

„Bulwary wiślane powinny służyć mieszkańcom Warszawy i warszawiakom do wypoczynku i rekreacji. Rada Miasta zezwoliła na „piwo pod chmurką” wyłącznie w tym miejscu i nie jesteśmy przeciwni kulturalnemu używaniu alkoholu. Porządek w tym rejonie jest strzeżony i strzeżony będzie przez odpowiednie służby” – skomentował decyzję sądu urząd burmistrza.

Przypomnijmy, że w 2018 r. rada miejska podjęła dwie odrębne uchwały zezwalające na spożywanie alkoholu nad Wisłą. Pierwsza dotyczyła bulwarów wiślanych, druga plaży Poniatówka.

Na początku 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) rozpatrywał skargi na uchwałę dotyczącą konkretnie bulwarów wiślanych. Skargi składali okoliczni mieszkańcy, którzy domagali się przywrócenia zakazu picia, tłumacząc, że osoby nietrzeźwe są bardzo hałaśliwe, często będąc świadkami bójek między nimi.

WSA stanął po stronie mieszczan i uchylił uchwałę zezwalającą na spożywanie alkoholu na Bulwarach Wiślanych.

Nie zgodził się na to prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wiosną ub.r. złożył skargę kasacyjną do NSA, który wstrzymał wykonanie decyzji sądu wojewódzkiego – aż do teraz.

Teraz ujawniono, że NSA oddalił skargi na uchwałę, tym samym utrzymując ją w mocy. Oznacza to, że picie alkoholu na bulwarach wiślanych jest legalne.


Podobne wiadomości: