Jak wymienić papier toaletowy: przydatne hacki życiowe w nagłych wypadkach

21 stycznia 2023 06:28
Jak wymienić papier toaletowy: przydatne hacki życiowe w nagłych wypadkach фото

Papier toaletowy nie zawsze jest dostępny w krytycznym momencie. Wybraliśmy dla Ciebie opcje tego, czego możesz użyć zamiast tego.

Papier toaletowy znajduje się na liście niezbędnych zakupów w gospodarstwie domowym każdej rodziny. Czy jednak jest to naprawdę konieczne? Powiemy Ci, jakie jest niebezpieczeństwo papieru toaletowego dla osoby i jak można go wymienić.

Dlaczego warto zrezygnować z papieru toaletowego

Naukowcy doszli do wniosku, że używanie papieru toaletowego szkodzi nie tylko środowisku, ale także zdrowiu ludzkiemu. Może zwiększać ryzyko pęknięć odbytu i infekcji dróg moczowych.

Papier smakowy jest szczególnie niebezpieczny. Aby go stworzyć, stosuje się syntetyczne dodatki, które mogą powodować alergie. Łazienka z kolei staje się idealnym środowiskiem, w którym bakterie i grzyby namnażają się szybciej.

Chusteczki nawilżane zamiast papieru toaletowego

Używanie wilgotnych chusteczek pozwoli Ci nie tylko oczyścić odbyt, ale również go nawilżyć. Najlepiej sprawdza się do tego mokry papier toaletowy, ale aby zaoszczędzić pieniądze, można kupić chusteczki dla niemowląt, które nie zawierają wielu szkodliwych dodatków chemicznych.

Inną opcją byłby bidet. Wśród jego niewątpliwych zalet:

  • higiena (woda i mydło wyczyści lepiej niż papier);
  • brak szkody dla środowiska (produkcja papieru toaletowego szkodzi przyrodzie i uszczupla lasy);
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia hemoroidów (woda nie wywiera takiego nacisku na odbyt).

Bywają jednak sytuacje, kiedy żadnego z powyższych nie ma w domu, a nieprzyjemna chwila już nadeszła.

Możesz wziąć prysznic, oczyszczając się w ten sposób. W tym przypadku odpowiednia jest również gazeta zamiast papieru toaletowego. Lepiej jest trochę zmiażdżyć go rękami przed użyciem, aby gazeta stała się bardziej miękka. Jeśli masz więcej czasu, gazetę można namoczyć, a następnie wysuszyć.


Podobne wiadomości: