Herbata w kuchence mikrofalowej: zasady gotowania i zalety metody

20 stycznia 2023 12:08
Herbata w kuchence mikrofalowej: zasady gotowania i zalety metody фото

Pomimo faktu, że kuchenka mikrofalowa ma wielu krytyków, dziś prawie żaden dom nie może się bez niej obejść. W kuchence mikrofalowej możesz gotować i podgrzewać nie tylko jedzenie, ale także herbatę! Napój okaże się całkiem godny. Główną zaletą tej metody jest szybkość i wygoda.

Jak zrobić herbatę w kuchence mikrofalowej

Jeśli chcesz szybko zaparzyć herbatę, po prostu włóż liście herbaty lub torebkę herbaty do filiżanki, zalej zimną wodą i włącz kuchenkę mikrofalową na dwie do trzech minut. Im dłużej herbata siedzi w piekarniku, tym mocniejsza będzie. Następnie pozwól naparowi parzyć przez kolejną minutę.

Metoda jest odpowiednia dla niedrogich odmian i torebek z herbatą. Warto jednak zaparzyć niektóre rodzaje herbat zgodnie z zasadami, aby cieszyć się stopniowo zmieniającym się i odkrywczym smakiem.

Australijscy naukowcy z Newcastle University twierdzą, że podgrzewanie herbaty w mikrofalówce może nawet poprawić jej smak i korzyści zdrowotne.

Oto ich proponowana metoda ekstrakcji do 80% korzystnych związków z herbaty:

  1. Wlej gorącą wodę do filiżanki z torebką herbaty.
  2. Pozwól mu parzyć przez 30 sekund.
  3. Podgrzewaj w kuchence mikrofalowej przez minutę.

Naukowcy ostrzegają, że tak przygotowana zielona herbata stanie się mocna i ściągająca ze względu na wysokie stężenie jej głównych składników, zwłaszcza katechin. Aby odświeżyć napój, dodaj do niego plasterek cytryny, pomarańczy, imbiru lub miodu.


Podobne wiadomości: