W Warszawie można bezpłatnie sterylizować i kastrować koty i psy

4 stycznia 2023 23:20
W Warszawie można bezpłatnie sterylizować i kastrować koty i psy фото

W stolicy rusza kolejna akcja bezpłatnej kastracji i sterylizacji psów i kotów. Właściciele zwierząt mieszkający w Warszawie mogą zarezerwować swoje pupile w jednej z 28 stołecznych klinik na zabieg.

Akcja potrwa do końca listopada 2023 roku lub do wyczerpania środków. W tym roku miasto przeznaczyło na ten cel 700 tys. zł.

W promocji mogą brać udział zwierzęta starsze niż 6 miesięcy, które mogą być poddane znieczuleniu ogólnemu. Zwierzęta muszą być zaczipowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

Właściciele zwierząt domowych mogą otrzymać pomoc finansową od miasta na nie więcej niż dwa zwierzaki rocznie. Od 2012 r., tj. Od początku programu w ramach akcji przeprowadzonej przez Warszawę zostało wysterylizowanych i wykastrowanych ponad 20,5 tys. psów i kotów.

Warszawiacy mogą też za darmo czipować swoje zwierzaki. Pod warunkiem, że zwierzę ma co najmniej 12 tygodni. Psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. W latach 2007-2022 w ramach gminnej akcji wszczepiono mikroczipy prawie 110 tys. psów i kotów.

Operacje będą prowadzone w 28 warszawskich klinikach. Właściciele czworonożnych pupili mogą wybrać jednego z nich, niezależnie od rejonu zamieszkania. Ważne jest jednak, aby mieszkać w Warszawie (mieć Kartę Warszawiaka). Pełną listę warunków i listę miejsc można znaleźć tutaj.


Podobne wiadomości: