Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy nominowany do nagrody Best in Europe

2 grudnia 2022 12:13
Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy nominowany do nagrody Best in Europe фото

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku został nominowany do tytułu „Najlepszego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Europie”. Jej bajeczna, świąteczna atmosfera co roku urzeka zarówno mieszkańców, jak i turystów.

European Best Christmas Market to prestiżowy konkurs organizowany corocznie przez organizację turystyczną European Best Destinations z siedzibą w Brukseli. Jej celem jest promocja turystyki w Europie.

Nawiasem mówiąc, w 2019 roku Gdańsk brał już udział w tym konkursie i zajął trzecie miejsce. W tym roku nadmorskie miasto ma wszelkie szanse na wygraną.

Wśród innych uczestników: Bazylea, Wiedeń, Bruksela, Edynburg, Praga, Tallinn i inne miasta. Głosować można na stronie europeanbestdestinations.com od piątku 25 listopada do czwartku 8 grudnia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku jest czynny od 18 listopada i potrwa do 23 grudnia. Odbywa się w historycznym centrum, gdzie prezentowanych jest 155 stoisk z szeroką gamą produktów. Uczestnicy oferują unikatowe rękodzieło, biżuterię, świece sojowe, artykuły gospodarstwa domowego, naturalne kosmetyki i designerskie dodatki. Na targach zwiedzający będą mogli skosztować potraw z niemal całego świata: od Ameryki, Europy po przysmaki Dalekiego Wschodu.

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku to niezwykłe przejażdżki: mówiący Łoś Szczęściarz, symulator lotu na magicznych saniach Świętego Mikołaja czy karuzela z końmi. Można również wziąć udział w zajęciach takich jak śpiewanie kolęd, świąteczne opowieści i oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem.


Podobne wiadomości: