Wystawa prawdziwych ludzkich ciał i narządów odbędzie się w Warszawie

24 listopada 2022 14:55
Wystawa prawdziwych ludzkich ciał i narządów odbędzie się w Warszawie фото

Znana na całym świecie wystawa "Body Worlds" powróci do Warszawy.

Ekspozycja odbędzie się w stolicy już po raz drugi, gdzie będzie można przyjrzeć się z bliska ludzkim ciałom i dowiedzieć się, jak styl życia wpływa na organizm.

"Body Worlds" to jedna z najczęściej odwiedzanych wystaw naukowych na świecie. Jej autorem jest naukowiec Günther von Hagens, wynalazca technologii plastynacji (jest to metoda balsamowania i konserwacji zmarłych).

Zwiedzający wystawę, na której będzie można zobaczyć ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał i narządów, pokażą, jakie zmiany zachodzą w ciele na przestrzeni czasu – w niemowlęctwie, dzieciństwie, dorosłości i „pod koniec życia”. Ekspozycja wprowadzi Cię w anatomię i fizjologię, pozwoli poznać metody radzenia sobie z chorobami zagrażającymi życiu.

Wystawa będzie czynna od 6 grudnia 2022 do 2 kwietnia 2023 na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Bilet wstępu kosztuje 50 zł (w weekendy 60/70 zł).

Dla porównania: pierwsza wystawa została pokazana w 1995 roku, od tego czasu obejrzało ją dziesiątki milionów ludzi. W niektórych krajach otwarciu ekspozycji towarzyszą skandale – w szczególności protest wiernych, oburzonych „braku szacunku” wobec zmarłych. Ponadto Gunther von Hagens został oskarżony o nielegalne przyjmowanie szczątków ciał, choć sam naukowiec zapewnia, że ​​dawcy oddają mu swoje ciała dobrowolnie, podpisując za życia stosowną umowę.


Podobne wiadomości: