Warszawian ostrzegał, że w mieście można spotkać wilki

10 października 2022 16:52
Warszawian ostrzegał, że w mieście można spotkać wilki фото

Organizacja Lasy Miejskie (LM), która nadzoruje wszystkie lasy w stolicy, ostrzegła warszawiaków, że obecność wilków w granicach miasta nie jest już "rzadka" - a warszawiacy mogą częściej spotykać te zwierzęta.

W Internecie publikowane są już zdjęcia i filmy z Warszawy, które przedstawiają duże zwierzęta przypominające wilki. Według przedstawicieli LM wilki prawdopodobnie będą pojawiać się częściej w mieście i okolicach, gdyż populacja tych zwierząt rośnie w całej Polsce.

LM zapewniał, że wilki nie mieszkają w stołecznych lasach - ale spotkanie z nimi jest możliwe dzięki temu, że zwierzęta te, migrując w poszukiwaniu nowych terytoriów do życia, czasami poruszają się po Warszawie, a takie przypadki pojedynczego przemieszczania się wilków po całej miasto występuje.

Co zrobić, gdy spotkasz wilka

Należy zatrzymać się, doradzić LM i spróbować zająć więcej miejsca - rozłożyć ręce, szerzej rozpiąć marynarkę. Musisz dać zwierzęciu znać, że jesteś osobą. Możesz zacząć mówić, ale nie krzycz, nie panikuj ani nie wykonuj gwałtownych ruchów. Nie rzucaj niczego w wilka i nie uciekaj - może to sprowokować zwierzę do pogoni. Następnie spokojnie opuść miejsce spotkania.


Podobne wiadomości: