Rzeźba w postaci złotej waginy jest sprawdzana pod kątem obrażania uczuć wierzących

6 września 2022 16:29
Rzeźba w postaci złotej waginy jest sprawdzana pod kątem obrażania uczuć wierzących фото

Rzeźba „Mokra kobieta” w formie złotej waginy, zainstalowana w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, sprawdzana jest pod kątem obrażania uczuć wiernych.

Ogłosił to Jerzy Kwaśniewski w wywiadzie dla "Wyborcza". To szef Fundacji Instytutu Kultury Prawnej Ordo Iuris, organizacji konserwatywnych prawników katolickich, która opowiada się m.in. za maksymalnym zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych w Polsce.

Kwaśniewski powiedział, że szuka również rzeźby teatralnej pod kątem treści pornograficznych. „Sprawdzamy narzędzia Ministerstwa Kultury i wojewody. Rozpocznie się maraton proceduralny – dodał groźnie.

Rzeźba pojawiła się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie 31 sierpnia. Została umieszczona w foyer. Jest wysoki na metr, wykonany z błyszczącej złotej tkaniny.

Nowy zarząd instytucji kultury z zadowoleniem przyjął instalację rzeźby - niedawno powołana dyrektor Monika Strzszczepka nazwała ją „symbolem wartości, którymi wyznajemy i którymi będziemy się kierować, przekształcając Teatr Dramatyczny w feministyczną instytucję kultury”.


Podobne wiadomości: