Jaką herbatę możesz pić podczas karmienia piersią

16 września 2022 10:10
Jaką herbatę możesz pić podczas karmienia piersią фото

Wszystko, co pije matka, dostaje również dziecko, dlatego do wyboru napojów należy podchodzić ostrożnie. W okresie karmienia piersią pediatrzy nie zalecają picia kawy, zalecając zastąpienie jej herbatą z mlekiem. Ale nawet w tym przypadku istnieją ograniczenia. Powiemy Ci, które.

Jak pić czarną herbatę podczas karmienia piersią

Istnieje opinia, że ​​słodka czarna herbata z mlekiem lub mlekiem skondensowanym pomaga zwiększyć ilość mleka u matki karmiącej. Ale to nie do końca prawda, ponieważ stosowanie jakiejkolwiek cieczy wpływa na laktację. Wystarczy wypijać co najmniej 2,5 litra wody dziennie, aby nie martwić się spadkiem produkcji mleka. Chociaż nie należy również rezygnować z kilku filiżanek czarnej herbaty. Najważniejsze, że nie powinno być gorące, ale ciepłe i nie mocne. Oto kilka bardziej przydatnych wskazówek, jak najlepiej pić herbatę dla mamy, aby nie zaszkodzić dziecku:

  • wybierz czyste odmiany herbaty, bez dodatków, aby nie wywołać alergii u dziecka;
  • nie pij herbaty bezpośrednio przed wieczornym karmieniem - kofeina może działać ekscytująco na dziecko;
  • w razie potrzeby dodaj do herbaty mleko lub plasterek cytryny - lepiej trochę poczekać z miodem, ponieważ może również zawierać alergeny.

Czy matka karmiąca piersią może pić zieloną herbatę?

Zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze, witaminy i minerały, które wzmacniają układ odpornościowy, dzięki czemu korzystnie wpływa na organizm karmiącej matki i dziecka. Ale ten smaczny i pachnący napój będzie naprawdę przydatny, jeśli nie przesadzisz z ilością - 2-3 małe filiżanki dziennie są uważane za normę. Podobnie jak czarna herbata, zielona herbata zawiera kofeinę, dzięki czemu działa pobudzająco, co może powodować niespokojne zachowanie dziecka. Zaleca się pić napój ciepły i rano. Możesz również użyć niektórych technik w jego przygotowaniu:

  • odcedzić pierwszy napar – ponad 80% kofeiny uwalnia się na samym początku, napar namoczyć przez 30-40 sekund i odcedzić;
  • zaparzyć słabą herbatę - wielkolistne odmiany herbaty pomogą zgadnąć z mocą, w której można dokładnie zmierzyć liczbę liści.

Podobne wiadomości: