Restauracja w Warszawie jednym z najlepszych dachowych barów w Europie

9 sierpnia 2022 19:55
Restauracja w Warszawie jednym z najlepszych dachowych barów w Europie фото

Warszawski bar Level 27, mieszczący się na dachu warszawskiego wieżowca, znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych dachowych barów w Europie.

Z barów na dachach w całej Europie eksperci Big 7 Travel wybrali 50 najlepszych, które „imponują swoimi widokami i atmosferą, a także oferują pierwszorzędną obsługę”. Oprócz zakładów w Rzymie, Wiedniu, Sewilli i innych miastach, w rankingu uwzględniono warszawski bar „Poziom 27”.

Oferuje zapierający dech w piersiach widok na Warszawę: widać stąd nie tylko siatkę ulic biznesowego centrum stolicy, ale także inne części miasta, a także prawy brzeg Wisły ze Stadionem Narodowym.

W szczycie rankingu „Big 7 Travel” pasek „Poziom 27” zajął 30. miejsce. Pokonała Terraza Hotel Doña María w Sewilli, Das Loft Bar & Lounge w Wiedniu, Sztokholm Under Stjärnorna w Sztokholmie, Buža Bar w Dubrowniku (Chorwacja) i Frank's Cafe w Bold Tendencies w Londynie.

Poziom 27 znajduje się na 27 piętrze wieżowca Atlas Tower. Powierzchnia tarasu barowego to 450 „kwadratów”. Instytucja nazywana jest świetnym miejscem do podziwiania wschodów i zachodów słońca – wiosną i latem bar czynny jest do wczesnych godzin porannych. Jego wystrój wnętrz łączy „miedziano-brązową kolorystykę i motywy kwiatowe”.

Trzy najlepsze bary dachowe w Europie to Salling ROOFTOP i Roofgarden w Aarhus w Danii, The ROOF w Reykjaviku w Islandii oraz Kranen Bar w Oslo w Norwegii.


Podobne wiadomości: