Liga Mistrzów w Warszawie: Szachtar Donieck rozegra w Polsce swoje mecze Pucharu Europy

7 sierpnia 2022 20:38
Liga Mistrzów w Warszawie: Szachtar Donieck rozegra w Polsce swoje mecze Pucharu Europy фото

Legia Warszawa podpisała umowę najmu stadionu z FC Szachtar na organizację meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. W Warszawie zagra klub z Doniecka, ponieważ ukraińskie kluby mają zakaz rozgrywania meczów na swoich stadionach z powodu militarnej agresji Rosji.

Według wiceprezesa Legii Warszawa od początku wojny klub i jego fundacja angażują się w pomoc uchodźcom i klubom piłkarskim z Ukrainy, a we współpracy z Szachtarem wspierają migrantów wewnętrznych. W najbliższych miesiącach na stadionie Legii będą też rozgrywane mecze Szachtara w Lidze Mistrzów UEFA.

Nie ujawniono kwoty, jaką Szachtar zapłaci Legii za wynajem stadionu. Obiekt jest własnością miasta i polski klub korzysta z niego na 20-letniej dzierżawie, płacąc miastu 3,7 mln zł rocznie. Umowa jest jednak tak sporządzona, że ​​klub piłkarski nie potrzebuje zgody władz lokalnych stolicy na poddzierżawienie stadionu.

Harmonogram meczów będzie dostępny po losowaniu fazy grupowej, która odbędzie się 25 sierpnia. Bilety będzie sprzedawał Szachtar. Zgodnie z umową podpisaną przez Legię z ukraińskim klubem posiadacze karnetów na mecze Legii w sezonie 2022/2023 będą mogli skorzystać z prawa pierwszeństwa do zakupu biletów.

Jak stwierdził dyrektor generalny FC Szachtar, jest wdzięczny zarządowi Legii za współpracę.

„Liczymy na wsparcie fanów Szachtara, warszawiaków i Ukraińców, którzy są teraz w stolicy Polski i innych miastach. Wierzymy, że doskonałe warunki zapewnione przez Legię i niesamowita atmosfera stworzona przez kibiców na stadionie pomogą Szachtarowi osiągnąć sukces w tym sezonie Ligi Mistrzów – powiedział prezes FC Szachtar.

Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA odbędzie się od 6 września do 2 listopada br.


Podobne wiadomości: