W USA mężczyzna trafił w dziesiątkę loterii w wysokości 1,28 miliarda dolarów

1 sierpnia 2022 08:36
W USA mężczyzna trafił w dziesiątkę loterii w wysokości 1,28 miliarda dolarów фото

CHICAGO — Pojedynczy kupon kupiony na przedmieściach Chicago pokonał szanse i wygrał jackpot Mega Millions w wysokości 1,337 miliarda dolarów, Associated Press.

W piątek wieczorem zdecydował się kupić los na loterię na stacji benzynowej na przedmieściach Chicago, co okazało się odmienić życie. Możesz natychmiast otrzymać około 780,5 miliona dolarów w swoje ręce lub otrzymywać roczne płatności przez 29 lat. Szanse na trafienie jackpota wynosiły 1 do 302,5 miliona

Jackpot był trzecią co do wielkości nagrodą w loterii w kraju. Stało się tak duże, ponieważ od 15 kwietnia nikt nie trafił sześciu wybranych liczb w grze. To 29 kolejnych losowań bez zwycięzcy jackpota.

Urzędnicy loterii oszacowali wygraną na 1,28 miliarda dolarów, ale w sobotę skorygowali tę liczbę do 1,337 miliarda dolarów.

Według Illinois Lottery sklep, który sprzedał los, jest również całkiem dużym zwycięzcą; za samo sprzedanie biletu otrzyma pół miliona dolarów. Sprzedawca w sklepie Speedway, który odebrał telefon, ale odmówił podania swojego nazwiska, powiedział, że sklep nie został oficjalnie powiadomiony, że sprzedał zwycięski bilet i że dowiedział się o tym od dziennikarzy proszących o komentarz.

Illinois jest jednym ze stanów, w których zwycięzcy ponad 250 000 dolarów mogą zdecydować się na nieujawnianie swoich nazwisk, a rzeczniczka Illinois Lottery Emilia Mazur powiedziała, że ​​zdecydowana większość zwycięzców właśnie to robi.

Nawet urzędnicy loterii mogą przez chwilę nie wiedzieć, kto wygrał, ponieważ zwycięzcy nie muszą od razu zgłaszać się. A zwycięski los mógł zostać kupiony przez grupę ludzi.

„Nie będziemy wiedzieć, czy jest to osoba fizyczna, czy pula loterii, dopóki zwycięzca nie zgłosi się, aby odebrać nagrodę” – powiedziała rzeczniczka National Mega Millions Danielle Frizzi-Babb.

Według Mazura do sobotniego popołudnia nie pojawił się żaden zwycięzca.

Emily Irwin, dyrektor zarządzający Advice & Planning w Wells Fargo's Wealth & Investment Management, powiedziała w piątek, że zwycięzca powinien rozważyć zachowanie niskiego profilu i powstrzymać się od przyprawiającego o zawrót głowy szaleństwa wydatków, na które wszyscy wiedzą, że zwycięzca nie może sobie pozwolić.

„To nie jest czas, aby dzwonić do wszystkich, których znasz, mówiąc:„ Hej, mam wielki sekret. Czy możesz to zatrzymać?’” – powiedział Irwin.

Jest to konieczne, aby uniknąć zasypywania prośbami o pieniądze.

„Są oszuści i inni, którzy śledzą wielkich zwycięzców”, powiedziała, przyznając, że nagłe bogactwo może narazić zwycięzcę loterii na fizyczne niebezpieczeństwo.

„Prywatność to bezpieczeństwo” – powiedziała.

Jedną rzeczą, którą zwycięzca musi zrobić natychmiast, jest podpisanie biletu. To dlatego, że jeśli bilet nie został podpisany, to naprawdę nie jest twój. Jeśli zwycięzca zgubi niepodpisany bilet, a inna osoba go znajdzie i podpisze, bilet teraz należy do niego.

Jeden z ekspertów, który pracował z byłymi zwycięzcami loterii, mówi, że zwycięzcy powinni całkowicie unikać chodzenia do biura loterii, zamiast tego wysłać prawnika lub doradcę finansowego, aby zachować anonimowość – jeśli pozwalają na to urzędnicy loterii.

„Będą ludzie, którzy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby dowiedzieć się, kto jest zwycięzcą” – powiedziała Kim Kamin, która przez 17 lat była prawnikiem ds. funduszy powierniczych i majątkowych, a teraz uczy planowania majątkowego na wydziale prawa Northwestern University. „Będzie obserwować wiele oczu”.

Jest też pytanie, na które nikt nie chce odpowiedzieć w tym konkretnym czasie: Co dzieje się z pieniędzmi, gdy umrzesz?

Irwin powiedział, żeby nie pozostawiać tego bez odpowiedzi; musisz podjąć działania, aby zapewnić, że większość twojego majątku trafi do twoich beneficjentów, a nie do rządu.

„Potrzebujesz menedżera, który się w tym specjalizuje i rozumie ten świat” – powiedział Patel. „Ktoś zarabiający 60 000 USD rocznie może potrzebować pewnego rodzaju profesjonalnego menedżera i może chcieć przejść na kogoś, kto ma ultra bogactwo”.

Cokolwiek zrobi zwycięzca, ważne jest, aby robić to powoli.

„Możesz absolutnie sobie pozwolić, ale bądźmy sprytni” – powiedział Patel. „To dużo pieniędzy, ale dopóki nie zorientujesz się, na co cię stać, nadal istnieją ograniczenia”.

Na przykład, powiedział, rozważ wyczarterowanie prywatnego odrzutowca, zanim zanurkujesz i go kupisz.

„Możesz być zainteresowany posiadaniem swojej ulubionej drużyny koszykówki”, ostrzegł, „ale może to nie jest dobry pomysł, jeśli zużyjesz wszystkie twoje pieniądze”.


Podobne wiadomości: