Wartość złotego osiągnęła najwyższy poziom od początku 2020 roku

12 kwietnia 2024 11:48
Wartość złotego osiągnęła najwyższy poziom od początku 2020 roku фото

W ostatnich dniach złoty umocnił się wobec głównych walut, osiągając najwyższe poziomy od początku 2020 roku. Premier Donald Tusk podkreślił, że jest to efekt dużego zaufania do Polski.

Jak podaje money.pl, złoty drożeje w stosunku do dolara, euro i innych walut. W poniedziałek dolar był wart 3,94 zł, a euro – 4,27 zł. Jeszcze przed weekendem waluty te notowane były odpowiednio po 3,96 i 4,30 złotego. Złoty umacnia się także wobec franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego.

Komentarz Donalda Tuska

Szef rządu zauważył, że umocnienie złotego jest powodem do dumy.

„Oczywiście jesteśmy dumni, że polska waluta jest silna. Złoty jest stabilny i najmocniejszy od dłuższego czasu” – powiedział Tusk.

Jednocześnie Premier zauważył, że nadmierne umocnienie złotego nie leży w interesie polskiej gospodarki ze względu na jego wpływ na eksport, ważna jest równowaga.

Jednocześnie premier zapewnił, że nie ma żadnych sygnałów wskazujących na ryzyko gwałtownych wahań kursu złotego.

„Nic nie wskazuje na to, że relacja złotego do innych walut będzie podlegać silnym zawirowaniom. „Jestem spokojny” – dodał szef rządu.

Premier zauważył, że stabilność złotego to efekt zaufania do polskiej gospodarki i polityki gospodarczej Rady Ministrów.


Podobne wiadomości: