10 nawyków najbogatszych ludzi, które poprawią jakość życia

16 stycznia 2024 19:14
10 nawyków najbogatszych ludzi, które poprawią jakość życia фото

U jednych talerz jest pusty, u innych pełen pereł. Faktycznie, pojęcie bogactwa jest różne dla każdego, ale trudno zignorować sukces miliarderów zajmujących czołowe miejsca na światowych listach. Co więcej, mówimy tu o superbogatych jednostkach, które nie afiszują się ze swoimi dochodami. Jak im się to udało osiągnąć? Książki o sukcesie rozeszły się jak świeże bułeczki, ale nie każdemu pomogły zwiększyć dochody. Być może sprawa tkwi w samym podejściu do życia? Oto kilka nawyków, którymi miliarderzy kierują się każdego dnia.

Wstawaj wcześnie

Ostatnio opowiadaliśmy o cechach sowich i skowronków. Jeśli pierwsze zazwyczaj wyróżniają się znakomitą inteligencją, to drugie – przywódczymi zdolnościami i umiejętnością zarabiania dużych pieniędzy. Dlatego warto wstawać wraz z kogutami, aby zdążyć rozwiązać jak najwięcej spraw w pierwszej połowie dnia.

Dbaj o ciało

Zamożni ludzie świadomie podchodzą do kwestii zdrowia. Prawidłowo się odżywiają i uprawiają sport. I tak, spacer z psem na świeżym powietrzu nie jest uważany za wysiłek fizyczny, dlatego warto rano pobiegać lub chociaż ćwiczyć w siłowni wieczorem po pracy. Joga, taniec, medytacja, boks, pływanie – wszystko to sprawi, że twój organizm powie "dziękuję". Przecież aktywność fizyczna poprawia koncentrację i pamięć, pomaga w zwalczaniu stresu i poprawia wzrok.

Polub zarządzanie czasem

Czas to cenny zasób, dlatego ludzie sukcesu zawsze interesują się technikami skracania czasu, szybkiego uczenia się i planowania. Ważne jest dla nich optymalizowanie czasu, aby zdążyć zakończyć jak najwięcej zadań w krótkim czasie. Ponadto zarządzanie czasem pozwala unikać spóźnień na spotkania i eliminować zwlekanie.

Zapisuj myśli na papierze

Nawet jeśli myśl wydaje się absurdalna, ale podoba ci się w jakimś stopniu, lepiej ją gdzieś zapisać na papierze. Może nie zrealizujesz wszystkiego dokładnie, ale sama idea będzie rozwijać się we właściwym kierunku. Ogólnie prowadzenie dziennika jest dość korzystne, aby uporządkować myśli.

Naucz się oszczędzać

Zauważ, że Elon Musk, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos i Pavel Durov nie noszą markowych ubrań, chociaż mogliby sobie na nie pozwolić. Nie starają się wyglądać bogato i demonstrują swój status przy każdej okazji. Wręcz przeciwnie, cenią prywatność i anonimowość. Ponadto cechuje ich oszczędność. Może nie warto zamieniać się w Sknerę McDucka, ale kontrolowanie swoich wydatków będzie korzystne. Przy kolejnym zakupie zapytaj siebie, czy naprawdę potrzebujesz tego przedmiotu. Jeśli tak, wybierz jakość, a nie ilość. Przecież lepiej posłuży ci on dłużej.

Poszerzaj horyzonty

Nawet jeśli pracujesz w finansach, warto interesować się czymś poza swoim zwyczajowym obszarem działalności. Na przykład muzyką, historią czy sztuką. Szeroka wiedza pozwala na znajdowanie nietypowych i dochodowych rozwiązań.

Skoncentruj się na najważniejszym

Nawet jeśli chcesz zrobić wszystko w ciągu dnia, pamiętaj, że nie jesteś wieloręcznym Szivą. Ludzie sukcesu nie zawsze robią wszystko sami. Dlatego warto uczyć się od nich sztuki delegowania zadań. Najważniejsze to mądrze ustawić priorytety i skoncentrować energię na osiągnięciu ważnego celu. Nie ma nic dobrego w rozproszeniu uwagi na wiele hobby. To tylko iluzja produktywności i prokrastynacji.

Nie bój się błędów

Nawet z punktu widzenia dramaturgii, każda postać spotyka przeszkody na drodze do celu. W Dolinie Krzemowej człowiek, który stracił firmę, nie staje się automatycznie nieudacznikiem; wręcz przeciwnie, uważa się, że ma więcej doświadczenia w sytuacjach kryzysowych. Dużo ważniejsze jest podejście do porażek. Jeśli przedsiębiorca poddaje się, to omijają go szerokim łukiem, jeśli jednak kontynuuje walkę i zaczyna nowy biznes, jego postawa zasługuje na szacunek. Wystarczy przypomnieć sukces Jacka Ma, założyciela grupy Alibaba, który przed stworzeniem dochodowego biznesu nie zdał różnych egzaminów i rozmów kwalifikacyjnych.

Wątpliwości dotykają każdego, zwłaszcza w sytuacjach niepewności i spadku. Strach to ochronna funkcja organizmu, niezbędna do przeżycia, ale czasami znacznie przeszkadza nam w osiągnięciu celów. Bogatym również znane jest to uczucie, ale potrafią działać wbrew niemu. Jeśli stajesz przed wyborem, czy spróbować czy nie, lider wybierze pierwszą opcję.

Ufaj, ale sprawdzaj

Silny zespół to klucz do sukcesu, ale czasem z sympatii zamykamy oczy na niechlubne fakty z życiorysu dobrego pracownika. Przy pracy z ludźmi i podpisywaniu dokumentów zawsze ważne jest zwracanie uwagi na szczegóły. To pomoże uchronić się przed rozczarowaniami i zachować kapitał.

Spędzaj czas z bliskimi

Większość sukcesu zależy od ludzi, którymi się otaczasz w pracy i życiu. Nawet jeśli wydaje ci się, że ich wpływ jest minimalny, a ty wszystko możesz zrobić sam, to nie jest prawda.


Podobne wiadomości: