Największy na świecie statek wycieczkowy Icon of the Seas jest gotowy do wyruszenia w swój dziewiczy rejs.

16 stycznia 2024 18:50
Największy na świecie statek wycieczkowy Icon of the Seas jest gotowy do wyruszenia w swój dziewiczy rejs. фото

Największy statek wycieczkowy Royal Caribbean, Icon of the Seas, w zeszłym tygodniu po raz pierwszy przypłynął do Miami. Jego przybycie uczczono fajerwerkami łodzi strażackich, przelotami samolotów i uroczystością w Muzeum Sztuki Perez.

Ogromny statek przygotowuje się do zabrania urlopowiczów na swój pierwszy 7-dniowy rejs po Karaibach, który rozpoczyna się 27 stycznia. Ikona Mórz ma 20 pokładów i długość 365 m, co pozwoliło mu zdobyć koronę poprzedniego największego statku świata Wonder of the Seas (362 m).

Infrastruktura

Statek podzielony jest na osiem „dzielnic”, z których każda jest celem samym w sobie, wypełnionym wyjątkowymi przeżyciami, rozrywką oraz pysznym jedzeniem i napojami. Jest to pierwszy statek na świecie wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny.

Icon of the Seas wyposażony jest w 2805 kabin, w których łącznie może pomieścić 5610 osób w podwójnym obłożeniu. Załoga liczy 2350 osób. Maksymalna liczba osób na pokładzie może wynieść 9950 osób. Na statku znajdują się liczne sklepy i jacuzzi, a także 40 restauracji, park wodny, a nawet sala koncertowa z fontannami.

Statek wyposażony jest w 7 basenów i 6 zjeżdżalni wodnych. Icon of the Seas może poszczycić się także najwyższym wodospadem, najwyższą zjeżdżalnią wodną, ​​największym parkiem wodnym i pierwszym podwieszonym basenem bez krawędzi na statku pełnomorskim.

Oczekuje się, że do floty Royal Caribbean dołączą jeszcze dwa statki, jeden w 2025 r. o nazwie Star of the Seas, który wypłynie z Port Canaveral, a drugi w 2026 r.


Podobne wiadomości: