Sekrety uprawy ogórków w domu zimą

17 listopada 2023 13:13
Sekrety uprawy ogórków w domu zimą фото

Aby uprawiać zdrowe i smaczne ogórki, nie trzeba mieć ogrodu. Zimą można je uprawiać w domu. Warto znać kilka trików i przestrzegać pewnych zasad.

Musisz wybrać odmianę

W domu możesz uprawiać ogórki przeznaczone do doniczek. W takich odmianach częściej rosną międzywęźle, w których tworzą się owoce. W odmianach przeznaczonych do uprawy w doniczkach jest więcej owoców i mniej zieleni.

Ogórki potrzebują oświetlenia

Kolejnym sekretem uprawy ogórków w domu jest dodatkowe oświetlenie. Potrzebują fitolamp zamontowanych na wysokości 50-80 cm.

Właściwa uprawa

Najpierw musisz wyhodować sadzonki w plastikowej szklance o pojemności 200 ml. Następnie przesadzamy do doniczki o pojemności 3-5 litrów. W przypadku ogórków powyższych odmian objętość ta będzie wystarczająca. Ale z zastrzeżeniem dodatkowego karmienia.

Podczas przesadzania ogórków należy dodać żyzną mieszankę - dwie części próchnicy i jedną część gleby. Możesz dodać popiół drzewny i 20 g siarczanu potasu.

Azot przyda się również sadzonkom, a gdy owoce zaczną wiązać, należy je nawozić nawozami mineralnymi.
A gdy rosną, konieczne jest uformowanie ogórków. Aby to zrobić, po piątym liściu należy uszczypnąć główną łodygę, a następnie uformować pędy boczne.

Dzięki tym sztuczkom możesz zbierać ogórki w domu.


Podobne wiadomości: