Przez cały listopad w Warszawie można zwiedzać zamki królewskie za darmo

30 października 2023 22:30
Przez cały listopad w Warszawie można zwiedzać zamki królewskie za darmo фото

Wydarzenie „Wolny listopad w Rezydencjach Królewskich” odbędzie się w Warszawie. Jego celem jest zwiększenie frekwencji w najtrudniejszym dla muzeów miesiącu. To właśnie w listopadzie pustoszą po letnim boomie turystycznym.

W wydarzeniu bierze udział łącznie jedenaście rezydencji: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Lubelski, Łazienki Królewskie w Warszawie, Pałac Króla Jana III w Warszawie, Zamek Królewski w Poznaniu, Zamek w Malborku, Zamek w Sztumie, Zamek w Kwidzynie, Zamek Królewski w Sandomierz, Zamek Żupny w Wieliczce, Zamek Królewski w Warszawie. Podczas wydarzenia każdy może bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe, a także wziąć udział w wydarzeniach specjalnych: spotkaniach, wykładach, konferencjach i kursach mistrzowskich.

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie

Od wtorku do niedzieli w godzinach 14:00 - 17:00 (ostatnie wejście o 16:00) wstęp bezpłatny na Trakt Królewski. Można także bezpłatnie zwiedzać wystawę „Pocztówki z widokiem na zamek”, na którą składa się ponad 300 pocztówek przedstawiających wygląd Zamku – jego formę, wnętrza i najbliższe otoczenie – od końca XIX wieku do współczesności, jak oraz wystawa obrazu Tycjana „Portret młodzieńca”.

Od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 - 17:00 (ostatnie wejście o 16:00) w Pałacu pod Blachą można bezpłatnie zwiedzać apartamenty księcia Józefa Poniatowskiego.

Więcej informacji na temat dostępności i możliwości zwiedzania można znaleźć na stronie internetowej muzeum.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Od 2 do 30 listopada Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania swoich luksusowych wnętrz i wystaw.

– Podczas wydarzenia w Muzeum Łazienki Królewskie będzie można zobaczyć wszystkie wystawy stałe (Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki, Stajnie Kubickiego, Koszary Kantonistów), a także wystawy czasowe.

Muzea w Łazienkach Królewskich otwarte są od wtorku do środy w godzinach 10.00-16.00 (ostatnie wejście o 15.30), od czwartku do soboty w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.30) oraz w niedzielę w godzinach 10.00-16.00 (ostatnie wejście o 15.30).

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej muzeum.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Również w listopadzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do zwiedzania bezpłatnie.

Pałac czynny jest codziennie z wyjątkiem wtorków w godzinach 10:00-16:00 (ostatnie wejście o 15:00). Ogrody i Park w Wilanowie czynne są w godzinach 9:00 – 15:00.

Liczba biletów wstępu do pałacu jest ograniczona, natomiast wstęp do ogrodów i parku jest nieograniczony. Bezpłatne wejściówki można nabyć w kasie przed pałacem lub przez internet.


Podobne wiadomości: