Mężczyzna podając się za manekina, okradł centrum handlowe

19 października 2023 17:43
Mężczyzna podając się za manekina, okradł centrum handlowe фото

W Warszawie zatrzymano mężczyznę, który udawał manekina w jednym z największych centrów handlowych w mieście i okradał kilka sklepów po ich zamknięciu. O tym informuje „Notes From Poland”.

Ochroniarze wezwali policję, gdy na kamerach monitoringu kręcących się po korytarzach i sklepach zauważyli nieznanego mężczyznę. Przed zamknięciem napastnik zatrzymał się w pobliżu jednego z okien i udawał manekina. W rękach trzymał torbę.

Kiedy odwiedzający i sprzedający opuścili centrum handlowe, złodziej udał się do lombardu i zabrał całą biżuterię z witryny. Następnie odświeżył się jedzeniem i napojami z zamkniętego baru i kontynuował przechadzanie się po domu towarowym. Mężczyzna przedostał się przez rolety sklepu odzieżowego i przebrał się w nowe ubranie. Jednak w tym momencie złodziej został zauważony przez ochronę.

W drodze do baru 22-latek został zatrzymany przez ochronę i przekazany policji. Oprócz biżuterii u napastnika znaleziono także dużą sumę pieniędzy (prawdopodobnie opróżnił kasę jednego ze sklepów). Młody mężczyzna trafił do aresztu na kilka miesięcy – grozi mu do 10 lat więzienia.


Podobne wiadomości: