Oktoberfest w Warszawie: oficjalne piwo i kiełbaski norymberskie

21 września 2023 15:22
Oktoberfest w Warszawie: oficjalne piwo i kiełbaski norymberskie фото

Niemiecki festiwal piwa odbędzie się już po raz czwarty w kompleksie handlowym Elektrowni Powiśle – mowa tu o legendarnym Oktoberfeście. Goście mogą delektować się oficjalnym piwem festiwalu, niemieckimi potrawami i muzyką na żywo.

W dwa ostatnie weekendy września (22.09-24.09 i 29.09-01.10) na placu przy „Elektrowni Powiśle” od strony ul. Dobrej. Urządzony w stylu bawarskim stanie się centrum wydarzenia. W dni powszednie impreza odbywać się będzie na terenie centrum handlowego – w Food Hall.

Przed i wewnątrz namiotu zlokalizowane będą stanowiska gastronomiczne, w których serwowane będą tradycyjne dania kuchni bawarskiej, takie jak kiełbaski norymberskie, obatsda (pasta do smarowania chleba), sznycle i świeżo upieczone precle.

Goście będą mogli spróbować Paulaner Oktoberfestbier – to oficjalne piwo festiwalu, uwarzone specjalnie na to wydarzenie, będzie dostępne w specjalnej 1-litrowej szklance. Atmosferę doda ludowa muzyka na żywo – za to odpowiedzialny będzie Śląski Zespół Tyrolski.

Czas i miejsce

„Oktoberfest” odbędzie się w dniach 22-24 września oraz 29 września – 1 października w godzinach: piątek – od 16:00 do 22:00, sobota – od 12:00 do 22:00, niedziela – od godz. 12:00 do 20:00.

Codziennie od 22 września do 7 października biesiada będzie odbywać się także na terenie Food Hall na terenie Centrum Handlowego Elektrowni Powiśle, gdzie we wszystkich barach dostępne będzie festiwalowe piwo.


Podobne wiadomości: