W Warszawie młodzi ludzie zatrzymali metro i zaczęli malować samochody - wideo

28 sierpnia 2023 18:14
W Warszawie młodzi ludzie zatrzymali metro i zaczęli malować samochody - wideo фото

W nocy z 26 sierpnia na sobotę 27 na niedzielę na stacji metra Marymont w Warszawie artyści graffiti zaatakowali pociąg, zmuszając go do zatrzymania się, a następnie zaczęli malować wagony na oczach pasażerów.

Wagony kolejowe to jeden z ulubionych obiektów „kreatywności” artystów graffiti, ale według mediów tak imponujące akty wandalizmu należą do rzadkości.

Pociąg metra jadący w kierunku „Młocina” został zatrzymany około godziny 02:15 przez grupę zamaskowanych mężczyzn ubranych na czarno. Film ze zdarzenia opublikował Miejski Reporter.

Graficiarze najpierw czekali na stacji na nadjeżdżający pociąg, następnie weszli do środka, uruchomili system hamowania awaryjnego i rozpoczęli malowanie pociągu kolorową farbą w sprayu.

Wandale byli agresywni i często przeklinali, pasażerowie nie odważyli się w żaden sposób ingerować, ich udział ograniczał się do filmowania zdarzenia.

Po około dziesięciu minutach na stacji pojawiła się policja, a artyści, którzy umieścili na samochodzie duży napis „GRS”, uciekli. Jedna osoba została aresztowana.


Podobne wiadomości: