Właściciele najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej otworzą taras widokowy

23 sierpnia 2023 22:04
Właściciele najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej otworzą taras widokowy фото

Właściciele najwyższego wieżowca w Warszawie i całej Unii Europejskiej, Varso Tower, ogłosili, że na wysokości 230 metrów otworzą dostępny dla każdego taras widokowy.

Ogromny budynek całkowicie odnowił centrum polskiej stolicy, dając nowe perspektywy na miasto.

Wieżowiec, którego budowa trwała dwa lata, ma wysokość do dachu 230 metrów, a od ziemi do szczytu iglicy aż 310 metrów, co czyni go najwyższym w całej UE.

Widok na panoramę Warszawy z Varso Tower zapiera dech w piersiach, ale tylko nieliczni szczęśliwcy mieli okazję go podziwiać. Jednak wkrótce na szczycie wieżowca zostanie otwarty taras widokowy (dokładna data nie została jeszcze ogłoszona, ale wcześniej informowano, że może to nastąpić już w 2023 roku).

„Taras nie jest jeszcze dostępny dla ogółu społeczeństwa i my też nie możemy się doczekać, aż będzie gotowy” – powiedział HB Reavis, właściciel Varso Tower. „Ten popularny obiekt będzie obsługiwany przez doświadczonego międzynarodowego operatora, który przeniesie się na wyższe piętra i zadba o wrażenia, sprzedaż biletów i bezpieczeństwo wielu gości”.

Na taras widokowy doprowadzone są windy, wjeżdżają z prędkością 8 m/s, skąd roztacza się widok na zachodnią część Warszawy. Przesiadając się na pierwszy taras (na wysokości 205 metrów) na kolejną przeszkloną windę, która zabierze Państwa na drugi taras na wysokości 230 metrów nad poziomem gruntu, goście zobaczą centrum stolicy i Wisłę.


Podobne wiadomości: