Sukces premiery Baldurs Gate 3 przekracza wszelkie oczekiwania

12 sierpnia 2023 12:21
Sukces premiery Baldurs Gate 3 przekracza wszelkie oczekiwania фото

Szef studia Larian, Sven Winke, przyznał, że udana premiera Baldur's Gate III przerosła ich wszelkie oczekiwania.

Według szefa studia użytkownicy stworzyli prawdziwy precedens, ponieważ tego typu gra nigdy nie miała ogromnej liczby jednoczesnych graczy. W przypadku BG3 przypominamy, że wynik przekracza już 800 tys. osób.

Vincke dodał, że pracownicy studia są bardzo zadowoleni, ale jednocześnie zachowują koncentrację na pracy. Teraz autorzy skupiają się na naprawianiu różnych problemów i błędów, które aktywnie zgłaszają gracze. Pierwsza poprawka została już wydana.

Vincke wspomniał, że spodziewał się zobaczyć szczyt jednoczesnych graczy na poziomie 100 tysięcy osób, tym samym nie doceniając popularności swojego dzieła.

Jednocześnie szef studia obawiał się też, że sukces gry we wczesnym dostępie nie zostanie przeniesiony na pełne wydanie. Vincke widział podobne przykłady w przeszłości, więc jego obawy były uzasadnione. Ponadto problem mógł pojawić się z samym ustawieniem Dungeons & Dragons, które nie ma najprostszych zasad.

Na szczęście wszystkie te elementy nie wpłynęły na sukces BG3 – gra niedawno znalazła się na szczycie świeżej listy przebojów Steama.


Podobne wiadomości: