Już wkrótce najpiękniejsza gwiazda roku, centrum nauki zaprasza do bezpłatnego oglądania nieba

5 sierpnia 2023 21:16
Już wkrótce najpiękniejsza gwiazda roku, centrum nauki zaprasza do bezpłatnego oglądania nieba фото

Jak zawsze w sierpniu spadnie „ulewa” Perseidów, w związku z którą Centrum Nauki Kopernik zaprasza warszawiaków na bezpłatne wspólne obserwowanie nieba.

„Przygaszymy światła Warszawy, zaprosimy ciekawych gości, rozstawimy teleskopy, będzie muzyka, food trucki i jedna specjalna świecąca niespodzianka.”

Czym są Perseidy? W nocy z 12 na 13 sierpnia, gdy Ziemia przedziera się przez kosmiczny obłok cząstek materii pozostawionych przez kometę Swifta-Tuttle'a, można zobaczyć niezwykłe widowisko astronomiczne. To maksimum roju Perseidów - najpiękniejszego roju meteorytów w roku, zwanego także starfall.

Oglądanie tego hipnotyzującego widowiska jest niezwykle proste - wystarczy usiąść na kocu lub leżaku i starać się objąć wzrokiem jak najwięcej nieba. Oczywiście lepiej patrzeć z miejsca, gdzie jest ciemno.

„Jeśli jesteś w tym czasie w Warszawie, zapraszamy do nas” – apeluje Centrum Nauki Kopernik. Tutaj też postaramy się coś zobaczyć. Całkowicie wyłączymy oświetlenie centrum, planetarium, pobliskich mostów i innych obiektów.”

Wydarzenie rozpocznie się 12 sierpnia (sobota) o godzinie 21:00 przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, 20.


Podobne wiadomości: