Kiedy można się spodziewać Dota 2 international 2023

2 sierpnia 2023 16:09
Kiedy można się spodziewać Dota 2 international 2023 фото

The International 2023 (lub The International 12), jak sama nazwa wskazuje, to dwunasty co do wielkości turniej roku w Dota 2. W 2023 roku zawody powróciły do ​​Stanów Zjednoczonych i odbędą się w dniach 12-29 października w Seattle at the Climate Arena przysięgi.

Wszystkie turnieje z serii The International są organizowane przez samego dewelopera Dota 2, firmę Valve (czasami przy wsparciu zewnętrznych operatorów turniejów).

Zdaniem specjalistów z GGBet Kasyno, The International 2023 wyróżnia się tym, że nie ma już miejsca na wygrawerowanie nazwisk zwycięzców na głównym trofeum imprezy, Egidzie Mistrzów, a Valve będzie musiało rozwiązać ten problem .

Formuła turnieju nie zmieniła się w stosunku do poprzednich lat. W International 2023 weźmie udział 18 najlepszych drużyn świata ze wszystkich sześciu konkurencyjnych regionów. 12 drużyn otrzyma bezpośrednie zaproszenia na podstawie punktów DPC zdobytych przez drużyny w sezonie rankingowym, a kolejnych 8 uczestników The International 12 zostanie wyłonionych na podstawie wyników kwalifikacji regionalnych (po 1 z Europy Wschodniej, Chin, Azji Południowo-Wschodniej i Północnej Ameryki ; a także 2 drużyny z Europy Zachodniej i Ameryki Południowej).

Fundusz nagród

Początkowa pula nagród wynosi 1,6 miliona, ale zwiększy się dzięki sprzedaży przepustki bojowej. Na przykład w zeszłym roku wyniósł prawie 19 000 000 dolarów.

Forma turnieju

Członkowie

  • 12 drużyn, które przeszły przez Dota Pro Circuit
  • 8 drużyn z eliminacji regionalnych; po jednym zespole z Ameryki Północnej, Europy Wschodniej, Chin i Azji Południowo-Wschodniej oraz po dwa zespoły z Ameryki Południowej i Europy Zachodniej.

Valve ogłasza daty okienek transferowych przed kwalifikacjami do The International 2023

Twórcy Dota 2 oficjalnie ogłosili daty okienka transferowego przed regionalnymi eliminacjami do The International 2023, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia.

Drużyny mogą dokonywać zmian w swoich składach do 10 sierpnia. Jednocześnie wykluczanie zawodników jest dozwolone tylko do 3 sierpnia – po tym terminie kluby będą mogły zapraszać tylko nowych członków.

Przypomnijmy, że kwalifikacje do The International 2023 rozpoczną się 17 sierpnia i potrwają do 31 sierpnia. Reprezentanci Ameryki Południowej i Europy Zachodniej zmierzą się w eliminacjach na dwa wyjazdy do TI; we wszystkich innych regionach stawką będzie jedno miejsce.


Podobne wiadomości: