Zadaliśmy zamiast Ciebie - 6 wstydliwych pytań do ginekologów, których kobiety szukają w internecie

19 lipca 2023 18:37
Zadaliśmy zamiast Ciebie - 6 wstydliwych pytań do ginekologów, których kobiety szukają w internecie фото

Dlaczego ginekolodzy pytają o liczbę partnerów seksualnych i czy można stracić dziewictwo przez tampon - powiedział ekspertom z ośrodka "Twój Lekarz w Trojmiescie" - https://trojmiasto.twojlekarz-wawa.pl/.

Jednym z najbardziej przerażających lekarzy dla kobiet jest ginekolog. Wielu zwleka z wizytą u specjalisty do ostatniej chwili, nie chcąc narażać się na stres (trzeba się rozebrać i wspiąć na fotel). Jeszcze bardziej przerażające jest zadawanie pytań, które dręczą, ale wydaje się, że zadawanie takich rzeczy jest nieprzyzwoite, a nawet krępujące. Wiek nie jest tutaj wyznacznikiem – można się wstydzić mówić o tym w wieku 15 lat, a w wieku 45 lat. Postanowiliśmy sami porozmawiać z lekarzami, zadając im te pytania, których pacjenci nie mają odwagi wypowiedzieć na głos i szukać odpowiedzi w internecie.

Brzydkie wargi sromowe

W większym stopniu jest to kwestia estetyki, która niepokoi zarówno kobiety, które rodziły, jak i młode dziewczyny, które są przekonane, że kształt ich krocza nie odpowiada ideałowi.

Kształt warg sromowych może być absolutnie dowolny i jest to normalne, ponieważ jesteśmy żywymi ludźmi. Najważniejsze jest to, że małe wargi sromowe powinny być pokryte dużymi. Elastyczność warg sromowych zależy od stanu organizmu, wiotkość wynika z niedoboru białka. Korektę kształtu warg sromowych można wykonać za pomocą wypełniaczy, jest to zabieg ambulatoryjny, a nie chirurgiczny. Kolejną kwestią jest to, czy istnieją wskazania medyczne, np. duży rozmiar warg sromowych mniejszych – jest to ustalane indywidualnie z lekarzem.

Dlaczego ginekolog pyta o liczbę partnerów

Lekarz zadaje takie pytanie, aby zrozumieć, czy ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową jest wysokie. Niektóre infekcje ujawniają się natychmiast i pacjent szuka pomocy, a niektóre przez pierwsze lata przebiegają bezobjawowo - HIV, HPV, wirusowe zapalenie wątroby typu C. Liczba partnerów i metody antykoncepcji wpływają na ryzyko zarażenia się takimi infekcjami.

Zbyt obfite miesiączki

Według eksperta obfite miesiączki nie są normą. Następnie może to prowadzić do niedokrwistości, niedoboru żelaza. Duża utrata krwi może być spowodowana problemami pochodzenia naczyniowego, słabą krzepliwością krwi. Również obfite miesiączki ze skrzepami trwającymi dłużej niż 7 dni są obowiązkowym powodem wizyty u lekarza.

Czy można stracić dziewictwo przez tampon?

NIE. Tampon w żaden sposób nie wpływa na utratę dziewictwa. Ale możliwe jest dotknięcie błony dziewiczej podczas usuwania tamponu, co może być bolesne i towarzyszyć mu niewielka ilość szkarłatnej krwi. Błona dziewicza to pierścień lub klapa, która rozciąga się od wejścia do pochwy do jej ścian.

„Stamtąd” brzydko pachnie – co robić

Eksperci zdecydowanie zalecają w tym przypadku skonsultowanie się z lekarzem, wykonanie wymazu na florę, nawet jeśli dziewczyna nie żyje seksualnie. Wymaz należy wykonać przy zmianie partnera seksualnego. Przyczyną nieświeżego oddechu może być zarówno bakteryjne zapalenie pochwy, jak i specyficzna infekcja seksualna.

Czy depilacja okolic intymnych może zaszkodzić zdrowiu kobiety?

- Depilacja woskiem i pastą cukrową powoduje wrastanie włosków, któremu czasami towarzyszy stan zapalny i ropienie mieszków włosowych. Ponadto brak włosów jest brakiem jednej z fizjologicznych barier kobiety, co oznacza, że ​​\u200b\u200bnaruszenia biocenozy pochwy mogą występować częściej.


Podobne wiadomości: