W Warszawie odbędzie się wielka trzydniowa impreza

18 lipca 2023 05:35
W Warszawie odbędzie się wielka trzydniowa impreza фото

Jubileusz 70-lecia Starego Miasta już w lipcu. Z tej okazji Warszawa przygotowuje wielką imprezę, w ramach której przez trzy dni zaplanowano około 70 imprez.

Będzie to pierwsze tak głośne święto Starówki. Odbędzie się on 21, 22 i 23 lipca. W programie m.in. koncerty, spacery, warsztaty plastyczne, spotkania, wystawy, gry miejskie, zabawy taneczne.

W piątek 21 lipca będzie można wysłuchać prelekcji na temat odbudowy Starego Miasta, stworzyć akwarelowe pocztówki i zbudować makietę Placu Zamkowego – informują organizatorzy.

Będzie to również dzień otwarcia. Wieczorem z kamienic Rynku Starego Miasta zabrzmi Koncert Otwartych Okien, a po nim wystąpi polski zespół Nicponie, „inspirowany tradycyjną muzyką warszawskich i lwowskich podwórek”. Na zakończenie dnia plac stanie się miejscem cichej dyskoteki ze słuchawkami.

Sobota 22 lipca to główny dzień obchodów. W ciągu dnia odbywać się będą gry miejskie, spacery i lekcje mistrzowskie. Każdy może odwiedzić Fooker House lub usiąść w pięknym ogrodzie na piknik.

Potem wspólny toast, bez którego urodziny Starówki nie mogą się obejść i koncert jazzowy. Dzień zakończy się projekcją filmu „Warszawa nie zapomni”. To niezwykły dokument ukazujący stolicę przed II wojną światową, zniszczenia wojenne i pierwsze lata odbudowy.

Z kolei prelekcje i spacery odbędą się 23 lipca, podczas których „Starówka odsłoni swoje tajemnice i zakamarki, do których nie dociera się na co dzień, jak zamknięte podwórka i piwnice”. Będzie można zwiedzić wystawy i wziąć udział w mistrzowskich kursach rysunku botanicznego.

Ponadto trzy dni wystaw odbędą się w Galerii Przywięt, Staromiejskim Domu Kultury i Muzeum Warszawy. W sobotę i niedzielę gmach główny Muzeum Warszawy na placu Starówki oraz oddziały – Muzeum Farmacji, Centrum Interpretacji Zabytków i Barbakan – można zwiedzać bezpłatnie.


Podobne wiadomości: