W Warszawie jest plaża dla nudystów: słońce, parasole i bez strojów kąpielowych

11 czerwca 2023 22:24
W Warszawie jest plaża dla nudystów: słońce, parasole i bez strojów kąpielowych фото

W weekendy liczba wczasowiczów na plaży nudystów w Wilanowie może dochodzić do 500 osób. Są to osoby w różnym wieku, od osób starszych po rodziny z małymi dziećmi. Jest wszystko do dobrego wypoczynku - parasole, ręczniki. I żadnych strojów kąpielowych.

Plaża nudystów w Wilanowie znajduje się na Wale Zawadowskim i nazywa się Plaża Naturystów Zawady, za torami kolejowymi i zwykłą plażą. Niektórzy wczasowicze przyjeżdżają tu od kilku lat z rzędu, powołując się na brak „konkurencji” wśród przyjezdnych. Na zwykłej plaży każdy chce dobrze wyglądać, a strój kąpielowy powinien to podkreślać, ale tutaj nikt nie wstydzi się swojego ciała i nie stara się zaimponować.

Jeden ze stałych bywalców poznał nawet swoją przyszłą żonę po wypędzeniu chuliganów. Na pytanie, czy często zdarzają się tu nieprzyjemne sytuacje, wczasowicze odpowiadają, że to raczej wyjątek niż reguła. Są starsi mężczyźni, którzy przychodzą na plażę nudystów tylko po to, żeby zobaczyć nagie młode dziewczyny. Nazywa się je tutaj „surykatkami”, bo wystają zza krzaków, myśląc, że nikt ich nie widzi. Zwykle plażowicze przeganiają takich ludzi.

Nie możesz robić zdjęć

Również na tej plaży obowiązuje niepisana zasada – nie robić zdjęć. Naoczni świadkowie mówią, że zdarzały się przypadki, gdy telefon osoby fotografującej nagich nieznajomych trafiał do rzeki.

Zdaniem odwiedzających tolerancja to kolejna przewaga plaży dla nudystów nad zwykłą. Tutaj nietuzinkowe pary nikomu nie przeszkadzają, podczas gdy na pobliskiej plaży od razu za ich plecami zaczyna się szept.

Jak zauważają nudyści, jedyną wadą tego miejsca są ciekawskie spojrzenia „sąsiadów” dla relaksu. Zdarzały się przypadki, gdy matka zamykała oczy na swoje dzieci, które przypadkowo wybiegły na plażę nudystów. Jednocześnie ona sama również patrzyła z obrzydzeniem na nagie osoby. Jak zauważyła jedna z wczasowiczek, wyglądało to tak, jakby znalazła swoje dzieci w kapuście i aż dziwne, że chęć opalania się na całej plaży wciąż wywołuje taką reakcję.


Podobne wiadomości: