Pierwszy robot dostawczy zaczął rozwozić jedzenie po Warszawie. Dzwoni do klientów

29 kwietnia 2023 08:54
Pierwszy robot dostawczy zaczął rozwozić jedzenie po Warszawie. Dzwoni do klientów фото

Pierwszy robot dostawczy pojawił się na ulicach Warszawy. Podgrzewa jedzenie, reaguje na polecenia głosowe (np. jeśli poprosisz go o podejście lub odwrócenie się, zrobi to). Robot porusza się też po tłumie ludzi i sam dzwoni do klientów.

Jak podkreśla Pyszne.pl, robot Delivery Couple jest wyposażony we wbudowany system grzewczy, dzięki któremu przynoszone przez niego jedzenie będzie ciepłe, dodatkowo ma konstrukcję, która zabezpiecza jedzenie przed przewróceniem i rozlaniem.

Robot porusza się po chodnikach i ścieżkach rowerowych, a jeśli nie jest pewien, jak pokonać przeszkodę, szuka alternatywnej ścieżki. Jeśli nie wie, co zrobić, prosi o pomoc zdalnego operatora, który następnie zaczyna zarządzać urządzeniem. Akumulator robota pozwala na pracę przez cały dzień bez konieczności ładowania.

Gdy robot Delivery Couple dotrze pod adres zamówienia, dzwoni do klienta, aby poinformować go, że czeka na niego pod budynkiem. Wysyła również do klienta wiadomość tekstową z linkiem do otwarcia pojemnika na żywność. Po zakończeniu robot udaje się do restauracji po nowe zamówienie.


Podobne wiadomości: