Pięć sposobów rozwiązania problemu z Internetem w telefonie

19 kwietnia 2023 18:28
Pięć sposobów rozwiązania problemu z Internetem w telefonie фото

Nawet proste ponowne uruchomienie może uratować sytuację

Smartfony, zwłaszcza te starsze, z roku na rok stają się coraz wolniejsze. Czasami może to wpływać również na inne procesy. W szczególności należy zwrócić uwagę na szybkość i jakość przesyłania danych przez Internet mobilny. Co zrobić, jeśli musisz połączyć się z siecią, ale telefon nie chce tego zrobić?

Uruchom ponownie smartfon

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie urządzenia. Aby to zrobić, wyłącz smartfon, odczekaj około dziesięciu sekund i uruchom go ponownie.

Wyłącz tryb samolotowy

Czasami możesz przypadkowo przełączyć telefon w tryb samolotowy. Poszukaj ikony małego samolotu w górnym menu. Znalazłeś samolot? Wyłącz tryb samolotowy.

Zaktualizuj system operacyjny

Jednym z powodów słabego sygnału bezprzewodowego może być przestarzały system operacyjny. Sprawdź ustawienia smartfona, aby sprawdzić, czy dostępna jest nowa aktualizacja systemu.

Wyczyść pamięć telefonu ze zbędnych programów

Zbyt wiele programów ma negatywny wpływ na odbiór. W szczególności ze względu na gromadzenie danych w tle. Usuń aplikacje, których już nie używasz.

Awaria sieci

Awaria sieci może być związana z Twoją lokalizacją lub może to być nieprawidłowe działanie świadczonej usługi. Spróbuj przenieść się w inne miejsce, gdzie odbiór może być lepszy, bez drapaczy chmur i murów wokół.


Podobne wiadomości: