W Warszawie pojawi się kolejny wieżowiec z ogrodem na dachu

12 kwietnia 2023 17:36
W Warszawie pojawi się kolejny wieżowiec z ogrodem na dachu фото

Kolejny wieżowiec pojawi się przy Rondzie Daszyńskiego. Zgodnie z ideą Skyliner II ma stać się „latarnią morską w morzu drapaczy chmur”. Dodatkowo na dachu powstaną ogrody, z których będzie można podziwiać panoramę Warszawy.

Wieżowiec Skyliner, zlokalizowany w pobliżu Ronda Daszyńskiego, będzie miał bliźniaka. Inwestor, grupa Karimpol, otrzymał już pozwolenie na budowę. Skyliner II będzie miał 130 metrów wysokości i 27 pięter. Wieżowiec będzie wyglądał jak jego „starszy brat”, tworząc razem z nim integralny kompleks, którego charakterystycznym elementem będą spadziste dachy obu budynków, przenikające się ze sobą.

Tarasy zajmą trzy najwyższe kondygnacje budynku. Ich planowana powierzchnia to 900 metrów kwadratowych. Na samej górze znajdą się przestrzenie coworkingowe i restauracja, a także schody, tereny zielone i miniamfiteatr. Niestety ogrody najprawdopodobniej nie będą dostępne dla wszystkich, a jedynie dla najemców budynku.

Kiedy pojawi się drugi Skyliner

Oprócz parteru i ogrodu, wieżowiec będzie klasycznym biurowcem. Łącznie zaoferuje najemcom 24 000 mkw. powierzchni. Pod ziemią, na pięciu kondygnacjach, znajdzie się 200 miejsc parkingowych i 100 miejsc dla rowerów.

Teraz inwestor szuka optymalnych rozwiązań technologicznych, które pozwolą ograniczyć zużycie energii.

– Chcemy rozpocząć prace pod koniec tego roku i zakończyć budowę wieżowca za dwa lata – mówi Szymon Zduńczyk z grupy Karimpol. – Firmy konsultingowe potwierdzają, że na rynku jest zapotrzebowanie na nowe biura. Mamy już zapytania od potencjalnych klientów, wielu z nich post-covidowych najemców, którzy oczekiwali od pracowników pracy np. z biura jeden dzień w tygodniu, ale teraz chcą zwiększyć tę liczbę.


Podobne wiadomości: