Żabka uznawana jest za jednego z najlepszych pracodawców na świecie

9 kwietnia 2023 01:03
Żabka uznawana jest za jednego z najlepszych pracodawców na świecie фото

Grupa Żabka jako pierwsza polska firma otrzymała nagrodę Gallup Exceptional Workplace Award (GEWA) 2023.

Instytut Gallupa to najstarszy na świecie instytut badania opinii publicznej. Nagroda została poprzedzona metaanalizą ponad dwóch milionów pracowników w 276 organizacjach w 54 branżach i 96 krajach. To jedno z najdokładniejszych badań miejsca pracy, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

Według wyników Żabka znalazła się w pierwszej 25% firm na świecie o najatrakcyjniejszej kulturze organizacyjnej.

Badanie Gallupa jest anonimowe i obejmuje wszystkich pracowników oraz pracowników Żabki. „Frekwencja” w najnowszym sondażu osiągnęła rekordowe 92%.

„Otrzymując nagrodę Instytutu Gallupa, możemy z dumą powiedzieć, że stworzyliśmy jedno z najatrakcyjniejszych miejsc pracy na świecie” – skomentowała grupa Żabka.

Nagroda GEWA to uznanie najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy na świecie, w których pracownicy czują się przynależni do firmy, identyfikują się z jej wartościami i misją, praca jest dla nich prawdziwą pasją.

Laureatami nagrody są organizacje, które tworzą wyjątkowe miejsca pracy, dążąc do tego, co najlepsze. Według Gallupa aż 72% osób zatrudnionych przez organizacje nagrodzone przez GEWA to pracownicy zaangażowani, podczas gdy średnia światowa wynosi 21%.


Podobne wiadomości: