Bezpłatne śniadanie wielkanocne dla singli w Warszawie

7 kwietnia 2023 13:24
Bezpłatne śniadanie wielkanocne dla singli w Warszawie фото

W najbliższą niedzielę Fundacja Wolne Miejsce po raz kolejny organizuje wyjątkowe wydarzenie – Warszawskie Śniadanie Wielkanocne dla Singli. W pawilonie Expo XXI znajdą się stoły ze świątecznymi potrawami oraz miejsca dla kilku tysięcy osób.

Każdy, kto nie chce spędzić świąt samotnie, może tu przyjechać i wziąć udział w wielkanocnym śniadaniu. Fundacja zaprasza wszystkich potrzebujących, którzy ze względu na sytuację życiową, majątkową lub rodzinną nie mogą spędzić Świąt Wielkanocnych z najbliższymi.

Samotność to choroba naszej cywilizacji

Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą można wyleczyć jedynie obecnością drugiej osoby. Poprzez organizację festynów i innych projektów społecznych docieramy do osób samotnych, dając im możliwość komunikacji z naszymi wolontariuszami, a te spotkania stają się prawdziwie rodzinnymi – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji.

Przygotowania do śniadania trwały kilka tygodni. Organizatorzy musieli kupić wiele produktów potrzebnych do gotowania. Ostatni tydzień przed Wielkanocą to czas wytężonej pracy. Fundacja zaprasza również wolontariuszy do pomocy w przygotowaniu śniadania.

- Każdy na pewno znajdzie u nas miejsce, w którym będzie mógł pomóc. Zapraszamy chętnych do pracy przy dekorowaniu sali, nakrywaniu stołów, zbieraniu datków, sprzątaniu, a także jako kelnerzy podczas samej imprezy” – informuje fundacja.

Dania, czas i miejsce

Gotowanie odbywa się w profesjonalnej kuchni zlokalizowanej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, skąd gotowe posiłki dostarczane będą do stolicy. Szef kuchni wraz z innymi kucharzami, wolontariuszami i studentami kulinarnymi rozpoczął pracę na tydzień przed Wielkanocą.

W niedzielę na stołach pojawi się żurek z jajkami, kolorowe pisanki, biała kiełbasa z cebulką, sałatka jarzynowa, a także pyszne ciasta, kawa i herbata.

Wielkanocne śniadanie dla singli odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 10:00 przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w pawilonie Expo XXI.


Podobne wiadomości: