E3 2023 zostało odwołane

1 kwietnia 2023 19:27
E3 2023 zostało odwołane фото

Wielki letni pokaz gier miał powrócić osobiście w Los Angeles po raz pierwszy od 2019 roku, ale został odwołany po tym, jak wielkie firmy zajmujące się grami, takie jak Nintendo, Microsoft i Ubisoft, powiedziały, że nie wezmą udziału w wydarzeniu.

E3 2023 zaplanowano na 13-16 czerwca z mieszanką dni skupionych na branży i dni otwartych dla publiczności. Ale w okresie poprzedzającym czerwiec pojawiły się niepokojące oznaki, że sytuacja może być trudna dla odrodzenia E3.

Zgodnie z e-mailem wysłanym do pracowników i zweryfikowanym przez IGN, E3 2023 „po prostu nie wzbudziło trwałego zainteresowania niezbędnego do przeprowadzenia go w sposób, który pokazałby rozmiar, siłę i wpływ naszej branży”.

W e-mailu do The Verge Kyle Marsden-Kish, globalny wiceprezes ds. gier w ReedPop, napisał:

"To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy w organizację tego wydarzenia, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3. Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miałyby gotowych grywalnych wersji demonstracyjnych, a wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na targach E3 tego lata była przeszkodą, której nie były w stanie pokonać. Przepraszamy tych, którzy zobowiązali się do udziału w E3 2023, że nie możemy zaprezentować pokazu, na który zasługujecie i którego można się spodziewać po wydarzeniach ReedPop."

Marsden-Kish zakończył e-mail stwierdzeniem, że ReedPop i ESA będą współpracować przy przyszłych wydarzeniach E3, sugerując, że konwencja może powrócić w kolejnych latach.


Podobne wiadomości: