Jak zabezpieczyć komputer przed kotem

9 marca 2023 16:25
Jak zabezpieczyć komputer przed kotem фото

Miłość kotów do technologii jest dobrze znana. Uwielbiają tarzać się na klawiaturach, gryźć kable, a nawet wysyłać e-maile.

Wiele osób uwielbia swoje zwierzaki, ale koty są znacznie bardziej zainteresowane komputerami i laptopami niż psy, a nawet je rozpieszczają. Zwierzę można od tego odzwyczaić, przestawiając jego uwagę na inne, tańsze zabawki.

Oczywiście możesz pójść na łatwiznę i po prostu trzymać kota z dala od pokoju, w którym znajduje się twój komputer lub laptop. Ale nie każdy ma taką możliwość, poza tym twój zwierzak może się obrazić.

Usuń przewody

Możesz także po prostu uporządkować wiele kabli i przewodów, kupując bezprzewodowe akcesoria do komputera.

Ale musisz zrozumieć, dlaczego tak bardzo przyciągają twoje zwierzęta. Poruszające się kable przypominają kotom o ich zabawkach na sznurkach, a także przypominają im o ofierze, którą należy zaatakować. Więc nie ma tu złych intencji. Kot po prostu uwielbia się bawić.

Ponadto kable można umocować, a nawet schować w specjalnych tackach lub futerałach, tak aby były mniej widoczne dla Twojego pupila.

Różnorodne pętle i uchwyty pomogą naprawić przewody. Nawiasem mówiąc, pomoże to zorganizować miejsce pracy, nawet jeśli nie masz zwierzaka. Przynajmniej będzie łatwiej czyścić i odkurzać.

Uratuj klawiaturę i mysz

Koty uwielbiają chodzić po klawiaturze, spać na niej, gryźć mysz i bawić się monitorem. To zabawne, ale chodząc po klawiszach, koty mogą nawet napisać wiadomość i przypadkowo ją wysłać.

Dzieje się tak, ponieważ twoje zwierzęta chcą być blisko ciebie, chcą zwrócić twoją uwagę i dlatego bawią się w miejscu, w którym spędzasz tak dużo czasu. I wskakują na stół, bo wolą być z tobą na tym samym poziomie.

Nie jest łatwo odzwyczaić koty od tych nawyków. Ale istnieje kilka rozwiązań problemu.

Możesz umieścić legowisko dla kota w pobliżu swojego miejsca pracy, aby zwierzę było w pobliżu nawet wtedy, gdy Ty pracujesz. Przez większość czasu koty prawdopodobnie będą spać, więc nie będziesz się rozpraszać. Ale możesz zrobić sobie krótką przerwę, aby pogłaskać swojego zwierzaka.

Łóżko można nawet postawić na stole, jeśli pozwalają na to jego wymiary. Wtedy kot poczuje, że jest zaangażowany w twoje zajęcia i nie będzie się wspinał na laptopa.

Dbaj o monitor

A co najważniejsze, jakie to słodkie, gdy kot obserwuje z tobą ruch na monitorze, ale spróbuj odwrócić jego uwagę od tego. Bo w pewnym momencie może jej się wydawać, że śmieszny ptaszek na ekranie jest całkiem realny, a uderzając łapą lub gryząc krawędź ekranu laptopa, może to zepsuć.


Podobne wiadomości: