Jak wyglądać na zdjęciu 10 kilogramów szczuplej: proste sekrety pozowania

9 marca 2023 14:36
Jak wyglądać na zdjęciu 10 kilogramów szczuplej: proste sekrety pozowania фото

Zdjęcia na pamiątkę jakiegoś wydarzenia często potrafią zaburzyć niedoskonałość proporcji.

Właściwe pozowanie to cała sztuka, ale znając i stosując przynajmniej kilka tajników tej sztuki, możesz wyglądać nie tylko bardziej spektakularnie na zdjęciu, ale nawet 10 kg szczuplej.

Usiądź na krawędzi krzesła

Jeśli pozujesz do zdjęcia na siedząco, usiądź na krawędzi krzesła, sofy, ławki i rozciągnij nogi bliżej aparatu. Dzięki temu sylwetka będzie wyglądała na smuklejszą i szczuplejszą, a nogi dłuższe i szczuplejsze.

Utrzymuj prawidłową postawę

Musisz połączyć łopatki i wyciągnąć głowę do góry. Dzięki temu sylwetka na zdjęciu stanie się bardziej stonowana.

Stań biodrem do kamery

Aby wyglądać szczuplej, musisz stać nie bezpośrednio do aparatu, ale trochę obrócić ciało. Aby uzyskać piękną pozę, musisz lekko ugiąć nogę w kolanie i obrócić biodro w stronę aparatu. Dzięki temu uzyskana zostanie naturalna poza, która korzystnie podkreśli powagę sylwetki.

Ustaw aparat na wysokości kolan

Podczas robienia pełnego zdjęcia aparat nie powinien znajdować się na wysokości oczu: spowoduje to, że ciało będzie wyglądać nieproporcjonalnie, a nawet niezgrabnie. Najlepiej opuścić aparat do poziomu kolan, dzięki czemu sylwetka optycznie się rozciągnie, a sylwetka będzie wyglądać na wyszczuploną.

Nie chowaj szyi

Podczas fotografowania nie zakrywaj szyi ramionami ani ramionami. Zamiast tego podnieś brodę, aby otworzyć szyję. Strefa portretowa stanie się więc wizualnie cieńsza i bardziej elegancka.

Pociągnij palce u stóp jak baletnica

Dobry wynik fotografii w dużej mierze zależy od tego, jak ułożone są nogi. Zaleca się ich bardziej efektowne przedstawienie - podciąganie palca jednej nogi bez stania na pełnej stopie. Możesz także postawić jedną stopę do przodu, unosząc piętę. Dzięki temu Twoje nogi będą wyglądać na szczuplejsze i dłuższe.

Pochyl się lekko w stronę fotografa

Aby wyglądać o 10 kg szczuplej i o wiele bardziej uroczo na zdjęciu pełnometrażowym, koniecznie pochyl się w stronę aparatu. Wymagają tego zasady dotyczące stosunku płaszczyzn, pisze Beauty.

Napnij mięśnie ciała

Podczas pozowania lepiej się nie relaksować. Kiedy napinasz mięśnie ciała, wciągasz brzuch, sylwetka staje się optycznie szczuplejsza i atrakcyjniejsza.

Oderwij kolana od kamery

Jeśli w pozycji siedzącej kolana patrzą bezpośrednio na fotografa, wówczas postać będzie wyglądać nieudanie - ciało jest skrócone i pogrubione. Odwrócenie kolan na bok wręcz przeciwnie, rozciąga sylwetkę. Zdjęcie jest znacznie lepsze, jeśli jest zrobione z boku.


Podobne wiadomości: