Wybór zielonej herbaty: na co zwrócić uwagę, jeśli nie jesteś smakoszem

8 marca 2023 02:21
Wybór zielonej herbaty: na co zwrócić uwagę, jeśli nie jesteś smakoszem фото

Zielona herbata to nie tylko jedna odmiana, to ogromna liczba unikalnych herbat. Wszystkie różnią się smakiem, aromatem i działaniem. A zgubić się w tej różnorodności jest łatwo, zwłaszcza jeśli nie jest się smakoszem.

Przyjrzyjmy się, na co zwrócić uwagę przy wyborze zielonej herbaty liściastej.

Za wygląd i zapach

Suszone liście powinny być zielone, brązowe to oznaka starej herbaty. Jednolity kolor to dobry znak, co oznacza, że ​​wszystkie liście są zbierane w tym samym roku iw tym samym miejscu.
W produkcie wysokiej jakości wszystkie liście herbaty są tej samej wielkości, nie ma herbacianego „pyłu”.
Niedopuszczalne są wtrącenia obce: gałązki herbaty, kawałki drewna itp.
Herbata powinna pachnieć herbatą. Jeśli w zapachu są wyraźne obce zanieczyszczenia, to znaczy, że warunki przechowywania zostały naruszone i napój na pewno nie będzie smaczny.
Zrolowany arkusz powinien łamać się w palcach, a nie kruszyć.

Warunki przechowywania

Jeśli kupujesz zieloną herbatę na wagę w specjalistycznym sklepie, zwróć uwagę na to, jak iw jakich warunkach jest przechowywana.

Plastikowe puszki są pretekstem, aby natychmiast opuścić sklep i nigdy więcej tam nie wracać.
Szklane słoiki z pokrywkami są z pewnością bardzo piękne, ale nie należy w nich przechowywać herbaty. Bezpośrednie światło słoneczne przenikające przez przezroczyste szkło niekorzystnie wpływa na smak i aromat. Jeśli już przechowujesz herbatę w szklanym słoju, to tylko w zaciemnionym pomieszczeniu.
Herbatę sypką należy przechowywać w blaszanych pudełkach ze szczelnymi wieczkami, przez które tlen nie przedostaje się do samej herbaty.

Zwróć uwagę na temperaturę i wilgotność w sklepie, a także na brak obcych zapachów. Herbata liściasta uwielbia chłód i suchość i łatwo wchłania wszelkie ostre zapachy.


Podobne wiadomości: