Płatny urlop menstruacyjny: pracodawca podzielił się wynikami

15 lutego 2023 19:06
Płatny urlop menstruacyjny: pracodawca podzielił się wynikami фото

Rok temu jedna z polskich agencji kreatywnych wprowadziła płatny urlop dla swoich pracowników z powodu menstruacji. Teraz firma opowiedziała, jak innowacja wpłynęła na pracę firmy.

Agencja wprowadziła urlop menstruacyjny 1 stycznia 2022 r. „Inicjatywa ta ma na celu wykorzystanie dnia wolnego podczas niedogodności związanych z miesiączką bez utraty dnia urlopu” – wyjaśniła ówczesnym dziennikarzom firma.

Na początku 2023 roku agencja postanowiła podzielić się swoimi obserwacjami, jak możliwość skorzystania z takiego urlopu wpłynęła na pracowników i pracę zespołową.

"Coś się zmieniło? NIE. Czy pracownicy spieszyli się, by wziąć „dodatkowe dni wolne” i nie przychodzić masowo do pracy? NIE. Ale istnieje zrozumienie, że jeśli dzisiaj jest zły dzień i czujesz się okropnie, możesz po prostu dać im o tym znać i to wszystko. To naprawdę duży komfort psychiczny” – powiedział jeden z pracowników.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że wprowadzenie urlopu menstruacyjnego nie doprowadziło do tego, że organizacja zaczęła gorzej funkcjonować: „Czy to uczciwe wprowadzać taki urlop tylko dla osób miesiączkujących? Tak! Równy nie zawsze oznacza sprawiedliwy. Co więcej, jeśli dana osoba źle się czuje - i nie miesiączkuje - wystarczy porozmawiać jak człowiek z człowiekiem. Dbamy o dobre samopoczucie pracownic, niezależnie od stanu jajników.”


Podobne wiadomości: