Dlaczego nie można używać naczyń z pęknięciami

9 lutego 2023 19:14
Dlaczego nie można używać naczyń z pęknięciami фото

Wiele osób ma ulubiony kubek, którego szkoda wyrzucić, nawet jeśli uległ uszkodzeniu. Jednak wyrzucenie naczyń z odpryskiem lub pęknięciem to słuszna decyzja. Dotyczy to również płytek.

Powód naukowy

Możesz zauważyć, że uszkodzone obszary na kręgach zaczynają nabierać ciemnego koloru. Wynika to z faktu, że w przypadku uszkodzenia szkliwa część ceramiczna otwiera się na interakcję ze światem. Ceramika jest materiałem bardzo porowatym, dopełniamy to faktem, że naczynia wchodzą w interakcję z wodą i wilgocią i uzyskujemy idealne miejsce do rozwoju bakterii.

Bakterie Acinetobacter i Pseudomonas żyją w chipsach, pęknięciach i chipsach. Acinetobacter to pospolita bakteria, którą można znaleźć również na ludzkiej skórze. Jest stosunkowo nieszkodliwy, ale nadal może powodować wiele chorób zakaźnych. Z kolei Pseudomonas stanowi większe zagrożenie, a także jest przyczyną chorób zakaźnych. Ponadto w miejscu uszkodzenia może tworzyć się pleśń. Jak wszyscy wiemy, nie stajemy się zdrowsi po jego spożyciu do organizmu.

Czy można uratować naczynia

Nawet całkowicie potłuczone naczynia można uratować, nie wspominając o drobnych uszkodzeniach, ale nie jest to łatwe zadanie. Zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy, możesz popełnić błąd i nie będzie rezultatu. Istnieje jednak proste, choć tymczasowe rozwiązanie. Zalej uszkodzenia roztworem nadtlenku wodoru (odpowiedni jest 3% roztwór do stosowania miejscowego), a następnie umieść naczynia w chłodnym pomieszczeniu i odczekaj kilka dni. W takim przypadku bakterie i pleśń zostaną zniszczone, ale niestety nie zapobiegnie to ich dalszemu występowaniu.


Podobne wiadomości: