Korzyści z depilacji laserowej dla nowoczesnych kobiet

1 lutego 2023 14:44
Korzyści z depilacji laserowej dla nowoczesnych kobiet фото

Dla zdecydowanej większości kobiet owłosienie na ciele jest uważane za niedopuszczalne. Gładkość i delikatność skóry, nie tylko na nogach czy pod pachami, ale także czystość okolic intymnych uważana jest za jeden z parametrów kobiecości i atrakcyjności.

Dziś nie ma powodu, aby odmówić zabiegu depilacja laserowa. W gabinetach kosmetycznych przeprowadza się nawet najbardziej bolesne metody, aby klient nie odczuwał dyskomfortu. Tradycyjne metody usuwania owłosienia na ciele, takie jak depilacja bikini czy depilacja cukrem, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Ale coraz częściej dziewczęta zwracają się do sprzętowych metod usuwania włosów. Są nie tylko całkowicie bezbolesne, ale także potrafią utrzymać gładką skórę przez wiele miesięcy.

Wszyscy wiemy, jak aktywnie laser jest wykorzystywany w programach przeciwstarzeniowych. Wyjątkowa energia znalazła zastosowanie również w dziedzinie kosmetologii estetycznej – opracowano zabieg depilacji laserowej. Eliminacja nadmiaru włosów następuje pod ukierunkowanym działaniem cienkiej wiązki na mieszek włosowy (mieszek włosowy z brodawką).

Zasada działania

Światło lasera pochłonięte przez pigment pręta i hemoglobinę naczynia jest przekształcane w energię cieplną. Ogrzewa pęcherzyk, zapada się, „uwalnia” pręt, a następnie leczy. Dzięki temu nowe włosy w tym właśnie miejscu już nie rosną.

Ponieważ, jak wiadomo, każda wędka przechodzi przez kilka faz swojego wzrostu, oczyszczenie skóry z włosów zajmie kilka sesji. Podczas pierwszego zabiegu część włosków może nadal znajdować się pod górną warstwą naskórka, co oznacza, że ​​nie będą one w stanie „pochłaniać” światła lasera.

Jak często należy wykonywać zabieg

Podczas zabiegu laserowego i fotoepilacji 4-6 sesji w określonych odstępach czasu wzrost włosów na ciele zatrzymuje się na kilka lat. Przed depilacją laserową należy pamiętać, że światło lepiej odbiera ciemny pigment. Laser z jasnym puchem i siwymi włosami jest lepiej przetwarzany przez nowoczesny laser aleksandrytowy.

Zalety depilacji laserowej

Podczas zabiegu wiązka ma dobroczynny wpływ na skórę. Nie uszkadzane są ani tkanki, ani naczynia krwionośne, a powierzchnia ciała poddanego działaniu wiązki staje się idealnie gładka i bardziej ujędrniona. Pod tym względem zabieg idealnie nadaje się do depilacji wąsów, delikatnej skóry pod pachami oraz okolic bikini. Być może tylko przy nadwrażliwości naskórka na energię świetlną warto wybrać inną metodę depilacji.


Podobne wiadomości: