We wrześniu wszyscy czwartoklasiści w Polsce otrzymają darmowe laptopy

25 stycznia 2023 09:54
We wrześniu wszyscy czwartoklasiści w Polsce otrzymają darmowe laptopy фото

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, od września br. wszyscy czwartoklasiści otrzymają bezpłatnie laptopy, które będą im służyć przez kolejne lata nauki. W tym roku sprzęt otrzyma 370 000 uczniów.

Jak zauważył Morawiecki, nierówność jest przyczyną straconych szans, zmarnowanych talentów i przyczyną wielu tragedii. Dodał, że nadszedł czas, by wreszcie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i doprowadzić system edukacji dzieci na jak najwyższy poziom. Według niego laptopy otrzyma 370 tys. uczniów, którzy w 2023 roku rozpoczną naukę w czwartej klasie.

Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński wyjaśnił, że pieniądze na zakup komputerów będą pochodzić ze środków, które Polska otrzyma w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Dodał, że sprzęt otrzymają uczniowie klas czwartych szkół podstawowych, bo tak rekomendują eksperci.

Cieszyński powiedział też, że komputery staną się własnością uczniów. Zapowiedział, że w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na zakup sprzętu komputerowego dla nauczycieli, aw przyszłym na zakup sprzętu dla przyszłorocznych uczniów.


Podobne wiadomości: