Czym karmi się w polskich szpitalach - co właściwie jedzą pacjenci

20 stycznia 2023 14:15
Czym karmi się w polskich szpitalach - co właściwie jedzą pacjenci фото

Dziennikarze Super Expressu poprosili swoich czytelników o udostępnienie zdjęć szpitalnego jedzenia w Polsce.

Wielu użytkowników skarżyło się, że karmione są pokarmami, które nie tylko wyglądają nieapetycznie, ale mogą też być szkodliwe dla zdrowia.

„Kiedy byłam w szpitalu z powodu patologii ciąży, dali mi grubo pokrojoną kiełbasę z chlebem. W takie dni wolałem siedzieć głodny do obiadu ”- skarżył się jeden z czytelników.

Inna kobieta zamieściła zdjęcie swojego obiadu - owsianki z marchewką i innymi warzywami. Czasami potrawy okazywały się tak dziwne, że pacjenci nie wiedzieli nawet, jakiego rodzaju potrawy zostały użyte do ich przygotowania.

„Nie mogę sobie nawet wyobrazić nazwy tego dania” – napisał jeden z użytkowników, publikując zdjęcie gęstego gulaszu z warzywami i kawałkami chleba.

Byli też tacy, którzy byli więcej niż zadowoleni z wyżywienia w szpitalach. „Teraz jestem w szpitalu wojewódzkim w Rypinie. Jedzenie jest bardzo dobre, nikt nie chodzi głodny. Ale najważniejsze nie jest nawet to. Najważniejsze jest opieka lekarzy, którzy stale monitorują wszystkich pacjentów ”- kobieta podzieliła się swoją recenzją.

To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się informacje o złym odżywianiu w polskich szpitalach. W 2020 roku Obywatelska Watchdog Polska przeprowadziła masowe badanie, w ramach którego zebrano dane z 500 szpitali w całym kraju. Badanie wykazało, że na wyprodukowanie żywności dla jednego pacjenta wydaje się średnio 7 zł surowców. Jakość produktów pozostawia jednak wiele do życzenia.


Podobne wiadomości: