Jakie wyjątkowe rekordy ustanowiono na świecie w 2022 roku

22 stycznia 2023 06:52
Jakie wyjątkowe rekordy ustanowiono na świecie w 2022 roku фото

Wyjątkowe i niesamowite rekordy w 2022 roku: od największej truskawki po kozę z najdłuższymi uszami na świecie.

Zacznijmy od Niemiec. Tam 30-letni Kai Sandmeyer najdłużej obracał obręcz w pasie, stojąc przy barze - 6 minut i 34 sekundy.

A w USA stworzyli największą na świecie ruchomą lalkę. Jeżozwierz wielkości dwupiętrowego domu powstał, aby uczcić otwarcie nowej atrakcji w zoo w San Diego.

największą na świecie ruchomą lalkę

W Nepalu 17-letni mieszkaniec dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa jako najniższy nastolatek. Ma nieco ponad 73 centymetry wzrostu i chodzi do pierwszej klasy.

I znowu Nepal. Miejscowa alpinistka Lakpa Sherpa jako jedyna kobieta zdobyła Mount Everest 10 razy.

Najdłuższy szklany most

Najdłuższy szklany most otwarty w Wietnamie. Konstrukcja zwana „Białym Smokiem” rozciąga się na 632 metry. Na jego powierzchni z trzech warstw hartowanego szkła może przebywać jednocześnie 450 osób.

Legenda FC Barcelony i Realu Madryt, Luis Figo i jego koledzy ustanowili rekord gry w piłkę nożną na najwyższej wysokości podczas lotu parabolicznego. Wynik 2:1.

Tymczasem w Paryżu przygotowali cukierka z najostrzejszą papryczką. Została zaoferowana gościom Salonu Czekolady. W składzie znajdują się papryczki chilli odmiany Carolina Reaper.

największą białą truflę

We Włoszech sprzedawano największą białą truflę. Grzyb o wadze 700 gramów trafił pod młotek za 184 tysiące euro. Nawiasem mówiąc, kupujący jest z Hong Kongu.

Kontynuując wątek kulinarny, przenieśmy się do Argentyny. Przygotowali największy na świecie kotlet po mediolańsku: długi na 4 metry, szeroki na 3 metry i ważący 926 kilogramów. To popularne danie, któremu w Argentynie poświęca się całe wakacje.

najcięższa truskawka

A to najcięższa truskawka ważąca 289 gramów. Została znaleziona na jego działce przez izraelskiego rolnika.

W Pakistanie urodziła się koza z najdłuższymi uszami na świecie - 48 centymetrów, aw Niemczech - najmniejszy kucyk o wysokości zaledwie 50 centymetrów.

koza z najdłuższymi uszami

17-letni Belg Mac Rutherford został najmłodszym pilotem płci męskiej, który samotnie okrążył kulę ziemską. A 60-letni Amerykanin Dwayne Hansen pobił rekord Księgi Guinnessa, pływając w dyni wzdłuż rzeki przez 61 kilometrów.


Podobne wiadomości: