Toaleta za 10 000 dolarów zrobiła furorę na pokazie technologicznym

22 stycznia 2023 17:44
Toaleta za 10 000 dolarów zrobiła furorę na pokazie technologicznym фото

Na początku roku w Las Vegas odbyły się targi Consumer Electronics Show, największe na świecie targi technologiczne. Czołowi światowi producenci sprzętu zapowiedzieli swoje nowości. Miska klozetowa za 10 000 $ wywołała wśród zwiedzających szczególną sensację.

Rozwój należy do amerykańskiej korporacji KOHLER Co, która jest znana na całym świecie ze swoich produktów sanitarnych.

Inteligentna toaleta jest w stanie niezależnie podnosić i opuszczać pokrywę, w zależności od tego, czy stoisz przodem do niej, czy tyłem do niej. Ponadto urządzenie zapamiętuje osobiste ustawienia każdego „użytkownika”, samodzielnie czyści i niszczy bakterie.

Asystent głosowy Amazon jest wbudowany w hydraulikę, więc na pewno nie będziesz się nudzić. Toaleta może odtwarzać muzykę, czytać wiadomości i przekazywać prognozę pogody.

Odwiedzającym wystawę bardzo spodobała się nowość, ale cena była oszałamiająca. „Gdyby toaleta była tańsza, może bym ją kupił. Szczególnie podoba mi się funkcja samooczyszczania – podzieliła się swoimi wrażeniami jedna ze zwiedzających.

Toaleta za 10 000 dolarów nie jest bynajmniej rekordem w świecie hydraulicznym. W luksusowych europejskich pałacach można znaleźć hydraulikę wykonaną w całości ze złota. Na przykład koszt muszli klozetowej włoskiego artysty Maurizio Cattelana oszacowano na 5,8 miliona dolarów, a na wystawie w Chinach zaprezentowano złotą jednostkę z kuloodporną deską ozdobioną diamentami. Szacowany na 1,2 miliona dolarów.


Podobne wiadomości: